Podľa veštice Daniely Paculíkovej by sme v roku 2021 mali zapracovať na vzťahoch – k sebe samému, no vylepšovať aj medziľudské vzťahy. Bude to rok ako na hojdačke. Február je ešte náročný, marec však má dobré postavenie planét, ktoré prajú láske a ľudskosti. Naopak, prvý májový týždeň bude kritický. Letné mesiace prinesú zmätky, úvod septembra bude náročný, pokojný október vystrieda konfliktný november, v decembri však bolesť i napätie vedú k láskavosti a utrpenie bude prekonané.

Karmické vzťahy

V súvislosti s blížiacim sa Valentínom sa však zamerajme na lásku a vzťahové problémy. Podľa veštice treba myslieť na to, že každý vzťah sa zákonite mení. Fáza zamilovanosti trvá asi 300 dní, potom v časovom horizonte piatich rokov láska ustupuje do priateľstva. Do zvyku sa pretaví na ďalších 10 rokov, bohužiaľ, do zloby na 7 rokov a nenávisť je poslednou zastávkou. Ak však človek svoju lásku pestuje, schéma sa zjednoduší.

Ľudia často tvrdia, že ich vzťah je karmický, hoci nepoznajú správnu definíciu tohto slova. Vzťahová karma je skúsenosť dvoch duší, je to forma energie. Je preto nutné rozlišovať, aká karma dvoch ľudí spája – či pozitívna, negatívna alebo neutrálna.

Pozitívna karma sa vyvíja počas 2 rokov, neutrálna forma trvá 6 rokov a negatívna až 30 rokov, kým sa partneri buď nájdu, alebo aj nenájdu. Pozitívna karma je zriedkavá – maximálne pri dvoch percentách zo všetkých vzťahov. Zvyčajne je neutrálna (48 %) alebo negatívna (50 %).

Karmický vzťah je vždy ťažký a bolestivý. Typické sú emočné zranenia, opakované rozchody a znovunájdenie sa. Partneri nemôžu byť spolu ani bez seba, cítia neopísateľnú príťažlivosť s pocitom, že sa poznajú dlho bez toho, že by o tom hovorili. Spontánne nečakané stretnutia nie sú náhodné, partneri však musia riešiť problémy z minulého života, pričom majú podobnú minulosť. Často majú staré záväzky a rozhodujú sa, či ostanú v pôvodnom vzťahu, alebo z neho odídu.

Karmu nemožno vyhnať zo života, musí sa liečiť. Karmy sa môžete vo vzťahu vzdať až po mnohých rokoch iba vtedy, ak ste ju prežili. Odstránenie karmy sa deje utrpením. Každý človek je však v pozícii, aby denne pracoval na svojej karme, zlepšoval ju. Zmena karmy znamená konať pozitívne, nie pasívne čakať. Zlepšenie karmy získate cez dobré činy. Precvičujte si trpezlivosť, rozvíjajte city, prejavujte ich, vyrovnávajte sa s medziľudskými problémami a nachádzajte sa navzájom.

Milostná mágia

V milostnej mágii neexistujú kúzla, ktoré by okamžite pôsobili ako prútiky, ktoré vykúzlia, čo chcete. Aby rituál fungoval, musíte veriť v úspech, naučiť sa vizualizovať, čo chcete, a rozvíjať cit pre to, akoby to už bolo. Potom úspech nedá na seba dlho čakať. Stačí urobiť rituál a potom ho vypustiť z hlavy.

Bežné rituály sú nápomocné každej duši plnej lásky. Snaha rozbíjať zväzok sa, naopak, nemusí vyplatiť. Pri rituáloch vždy myslite na to, či svojim konaním neubližujete. Používajte mágiu iba na dobro, lebo nakoniec ublížite len sebe! Ak ich robíte z čisto sebeckých dôvodov, môžu narušiť slobodnú vôľu iného človeka, potom sa toho zdržte, už by šlo o čiernu mágiu. Všetko, čo dáte do sveta, sa vám v istom okamihu energeticky vráti.

Nečakajte od partnera rovnaké pocity, aké idú od vás. Nikdy vás nebude milovať presne tak ako vy jeho, každý je individuálny. Prijmite jeho city také, aké sú. Niekedy mužom stačí dať trochu viac času na otvorenie. Muži sú porovnateľní s ružou (nie všetky ruže majú tŕne), ktorá sa pomaly rozvíja. Ženy sú skôr tulipány, ktoré kvitnú z jedného dňa na druhý. Niekedy láska len zaspala a treba ju znova prebudiť.

Účinné kúzla lásky

Nová sila lásky - Chcete mať v živote viac sily a hľadáte nového, milujúceho partnera? Ak to chcete vytvoriť vo svojej mysli, povedzte niekoľkokrát: „Už mám veľa sily. Cítim sa veľmi dobre. Milujúci partner ma sprevádza, absolútne ma miluje a z celého srdca ho milujem.“ Zopakujte vetu 7x za sebou. Takto prejavíte svoju túžbu a zmeníte ju na realitu.
Ružový rituál - Potrebujete modrý papier, ružu a vázu. Ak ste doteraz nemali šťastie v láske, rituál je pre vás. Vezmite modrý papier a napíšte naň meno svojho milovaného a svoje vlastné. Papier uviažte na ružu a tú vložte do vody. Keď ruža pomaly bledne a jej listy opadávajú, pozbierajte ich a vložte do malej vázy s papierom. Po 5 dňoch listy spolu s papierom spáľte a popol vyhoďte do vzduchu. Nadchádzajúci vzťah bude môcť konečne fungovať.


Uzlové kúzlo - Uzlovanie je rituál na pustenie toho, čo nechcete. Potrebujete červenú priadzu a oheň. Môžete zauzliť všetko, čo už nepotrebujete. Napríklad ak už nechcete tolerovať neveru partnera, môžete jeho slabosť zauzliť. Môžete zviazať uzol i na niekoho, kto vás či partnera obťažuje, ak ho chcete prepustiť. Koniec nite dáte na podlahu a postavíte sa na ňu ľavou nohou. Potiahnite niť až k pravému uchu a držte ju rukou. Potom niť odstrihnite, preložte a 3x zauzlite. Zakaždým, keď zauzlíte, povedzte nahlas: „Zväzujem na tento uzol chlad, tvrdohlavosť a nezáujem partnera.“ Opakujte 3x. Potom niť zakopte v prírode alebo spáľte v popolníku.


Rituál trpezlivosti – Potrebujete 3 kúsky papiera, pero a zošívačku. Rituál je určený pre ľudí, ktorí majú malú trpezlivosť a veria, že stratili lásku. Vezmite 3 kúsky papiera. Na prvý napíšte svoje meno, na druhý meno svojej lásky a na tretí meno osoby, ktorá vám prekáža (možno sokyňa). Zošite papier so svojím menom s papierom, kde je meno vašej lásky, zošívačkou a odložte to do rozprávkovej knihy. Na tretí kúsok papiera s menom konkurenta nakreslite krížiky do všetkých rohov papiera (jednoduchý kríž). Potom ho zložte a zakopte niekde v prírode. Budete trpezlivejší a konkurencia vás nechá na pokoji.


Šťastie v láske - Potrebujete 2 kúsky papiera, pero, hrušku alebo jablko. Ak chcete prilákať svoju lásku, vezmite 2 malé kúsky papiera a na oba napíšte to isté: obe mená – vás a vašej lásky. Oba kúsky papiera dajte na seba, hrušku rozrežte a oba papieriky vložte do jej stredu. Potom ovocie odneste do lesa alebo záhrady a nechajte ho zhniť. Hneď ako sa ovocie znovu dostane do životného cyklu, milovaná osoba by sa s vami mala spojiť.


Bylinkové kúzlo lásky – Toto kúzlo si nechajte na jar, potrebuje naň totiž rebríček, ktorý bol vždy považovaný za rastlinu lásky. Vytvorte z neho kyticu a zaveste ju nad posteľ. Nechajte ju tam dlho, rebríček priláka novú energiu lásky. Ak už máte partnera, môžete rebríčkom energicky podporiť vašu lásku. Kyticu zaveste nad spoločnú posteľ. Vašu lásku udrží dva roky. Po ich uplynutí kúzlo zopakujte a uvite z rebríčka novú kyticu.

Hodíte sa k sebe?

K láske si možno pomôcť rituálmi, no vopred sa uistite, či sa k sebe hodíte. Vzťahy nie sú ovládané rozumom, vznikajú mimo vôle človeka, nevedome a nezávisle od jeho želaní. Dobré vzťahy môžu prežívať ľudia narodení v znameniach živlu Zeme a Vody (Býk, Panna, Kozorožec spolu s Rybou, Rakom a so Škorpiónom), ako aj živel Oheň so živlom Vzduch (Baran, Lev, Strelec spolu s Vodnárom, Blížencom a Váhami). Problémy mávajú medzi sebou živly Oheň a Voda či Zem a Oheň. Živel Vzduch je vhodný pre všetky ostatné živly.

Najťažšie partnerské spojenia ukazuje čínska astrológia. (Kam patríte, zistíte podľa roku vášho narodenia.) Potkan má problém so znamením Koňa a Opice, Byvol s Tigrom a so Psom, Zajac s Kohútom a Drakom, Had s Opicou a Kozou, Drak so Zajacom a s Prasaťom, Kôň s Potkanom a Prasaťom, Opica s Potkanom a Hadom, Ovca s Tigrom a Hadom, Kohút so Psom a Zajacom, Pes s Byvolom a Kohútom a Prasa s Drakom a Koňom.

Viac na Daniela Paculíková, www.vesti.sk