Helen Fischerová je profesorka antropológie, ktorá sa po celý svoj profesijný život venovala vzťahom mužov a žien. Je rozdiel medzi láskou a túžbou? „Romantická príťažlivosť spôsobuje, že prestávame jesť a máme záchvaty eufórie. No súčasne prichádza nekontrolovateľná túžba, chtíč, ktorá zvyšuje našu chuť na sex,“ prezradila v jednom zo svojich rozhovorov.

Ženy  hľadajú partnerov, ktorí prispejú k podpore ich detí.
Ženy hľadajú partnerov, ktorí prispejú k podpore ich detí.
Zdroj: pixabay

Náchylní na neveru

Práve v období, kedy si niekoho romanticky vysnívame, sme vraj náchylní na neveru. Tej sa počas manželstva dopustí 25 percent mužov a len 15 percent žien. „Toto nie príliš vysoké číslo je spôsobené tým, že v nešťastnom vzťahu už nemusíme zotrvávať po celý život ako kedysi,“ vysvetľuje Helen. Podľa nej sa skôr rozvádzajú atraktívne páry, tie majú totiž viac šancí na vytvorenie nového vzťahu...

Práve v období, kedy si niekoho romanticky vysnívame, sme vraj náchylní na neveru.
Práve v období, kedy si niekoho romanticky vysnívame, sme vraj náchylní na neveru.
Zdroj: pixabay

Dáva to zmysel

„Vo všeobecnosti platí, že ľudia si vytvárajú pár s človekom, ktorý má podobnú úroveň príťažlivosti. Kým ale muži sa skôr zaľúbia do peknej tváre, ženy okúzľujú chlapi s tučnou peňaženkou,“ uzatvára Helen. Z evolučného hľadiska to vraj dáva zmysel. Muži sa snažia zlepšiť svoj genofond, ženy zasa hľadajú partnerov, ktorí prispejú k podpore ich detí.

FOTO: Nosili ho aj prespanky! TENTO kúsok odevu Slovákovi odhalil minulosť jeho vyvolenej!

Vedeli ste? Farba HLASU o žene prezradí, či je skvelá v posteli

FOTO: Krásna aj s protézou. Brazílska modelka si život užíva napriek tomu, že nemá...