Slovensko sa podľa Svetovej zdravotníckej organizácie v spotrebe alkoholu zaraďuje na osemnáste najhoršie miesto z päťdesiatich troch európskych štátov. V údajoch však nie je započítaná spotreba nelegálne vyrobeného alkoholu. Jeden z najnebezpečnejších spôsobov užívania alkoholu, nárazové pitie, preferuje vyše šesťdesiat percent tínedžerov.

Nie vždy sa kvalitný sex spája s alkoholom
Zdroj: shutterstock

Alkohol, ženy a sex

Lekári aj psychológovia sa zhodujú, že myseľ niektorých žien môže po požití vína pociťovať zvýšenú sexuálnu túžbu, neznamená to, že rovnako to budú vnímať ich telá.

Pokiaľ teda ide o alkohol a sex, je veľmi podstatné neprekročiť rozumnú hladinu alkoholu v krvi. Čím viac ho žena vypije, tým menej má citlivé niektoré intímne body svojho tela a k naplneniu svojej vínom rozdúchanej túžby sa takmer nikdy nedostane!

Nie vždy sa kvalitný sex spája s alkoholom
Zdroj: Shutterstock

Drsný a zlý

„Alkohol pomerne rýchlo devastuje osobnosť človeka. Prvé otupí vyššie city, a ak aj alkoholik ešte funguje v mnohých oblastiach, v rodine vie byť bezcitný, drsný, krutý, zlý, násilný – takým či iným spôsobom,“ prezradila nám terapeutka Ligy za duševné zdravie Jolana Kusá. „Deti navyše žijú roky v neistote, musia znášať nadmernú záťaž a zážitky neprimerané veku,“ dodáva.