Krásna Demi sa teraz na prahu päťdesiatky ocitla na životnej križovatke a v podstate začína úplne nanovo. Kíl má menej ako rokov a už to ani nepôsobí príliš sexi, vychudnutá herečka sa už viac ako rok nemôže spamätať z rozchodu s krásavcom Ashtonom Kutcherom. Plnohodnotná kríza stredného veku sa prejavuje nielen rapídnou stratou hmotnosti, ale aj striedaním nálad a nie je to tak dávno, čo po týždňoch plných rôznych párty skolabovala a musela absolvovať liečebnú kúru. Až bolestne chudú hviezdu, ktorá sa vraj navyše zámerne nadýchala oxidu dusného, nazývaného aj rajský plyn, zobrali do sanatória Cirque Lodge v Utahu. Herečka vdýchla väčšie množstvo plynu, ktorý vyvoláva pocity eufórie a tlmí bolesti a depresie. Po prevoze do sanatória jej lekári zakázali pri vážení pozerať sa na ručičku, ktorá vraj ukazovala necelých štyridsaťpäť kilogramov... Diagnózou sa napokon stala neznáma závislosť a porucha prijímania potravy.

Problémy s dcérami

Demi sa s manželom Ashtonom rozišla vlani, keď praskla jeho nevera. Boli spolu deväť rokov, aj keď vcelku podozrivý je fakt, že ani rok po škandále s neverou a rozchode nepodala žiadosť o rozvod. Demi iba vydala oficiálne stanovisko o rozchode, oficiálny rozvodový dokument však médiá nikdy nezískali, a tak sa dokonca uvažuje aj o tom, že pár nikdy zosobášený nebol. Ešte pred Ashtonom však Demi Moorová absolvovala dve svadby a tým známejším je fakt, že bola vydatá za Brucea Willisa, s ktorým má tri dcéry a dodnes zostali výbornými priateľmi. Bol to práve Bruce, ktorý jej veľmi pomáhal preniesť sa ponad rozchod s Ashtonom. Teraz riešia kauzu ich prostrednej dcéry Scout, ktorá šoférovala opitá a navyše pri policajnej kontrole predložila falošný vodičský preukaz. Aférka sa ututlala na dva dni verejnoprospešných prác, ale Demi na nálade rozhodne nepridala. A to ešte stále najstaršia Rumer Willisová mame nevysvetlila, prečo sa tajne stretáva s neverníkom Ashtonom. Zatĺkať nemá čo, fotografi ich spolu niekoľkokrát odhalili pri rozhovore v Ashtonovom aute. A možno len vybavovala nejaké praktické veci súvisiace s rozchodom...

Demi Moore a Ashton Kutcher
Demi Moore a Ashton Kutcher
Zdroj: profimedia.sk

Vzťah s Ashtonom je minulosťou. Foto: profimedia.sk

Muži jej života

Životný osud päťdesiatničky Demi možno predurčilo divoké detstvo, ani vtedy to s mužmi nemala ľahké. Skutočného otca Charlesa Harmona prakticky nikdy nepoznala, opustil matku ešte pred jej narodením. Keď si mama našla nového partnera, rodina sa stále sťahovala. Nevlastný otec bol novinový inzertný predajca, a tak Demi menila adresu viac ako tridsaťkrát! Navyše, rodičia pili ako dúhy, čo vyvrcholilo hádkami, bitkami a napokon otcovou samovraždou! To mala Demi pätnásť rokov a až vtedy jej povedali, že to nebol jej biologický otec... Mladá kráska si zbalila kufre, vykašľala sa na školu a odletela do Európy, kde sa živila ako modelka. A nerozpakovala sa nafotiť ani nahé zábery, čo ju posunulo k menším filmovým roličkám. Vydala sa za rockera Freddyho Moora, dostala úlohu v seriáli, čoskoro sa rozviedla a padla do drogového pekla. Tri roky chodila s Emiliom Estevezom, bolo to vážne. Aký paradox, Emilio je brat Charlieho Sheena, ktorého pred rokom vystriedal v slávnom seriáli Dva a pol chlapa práve Ashton Kutcher. V čase týchto spomínaných udalostí mal však Ashton asi osem rokov, takže zatiaľ musel prísť iný chlap a tým bol Bruce Willis. Svadba v Las Vegas, ktorá vraj vyšla asi na milión dolárov, bola štartom príjemného obdobia, do ktorého sa zaradil aj úspech romantickej drámy Duch, kde si Demi zahrala s Patrickom Swayzem. V tom čase sa nahá a v pokročilom štádiu tehotenstva objavila na titulnej stránke Vanity Fair, čím odštartovala éru podobných záberov. No Demi bola celkom prvá, takže tento kult v podstate vytvorila. Potom však začala jej herecká hviezda pomaly padať a napokon sa z toho stal pád hmotnostný, osobnostný i ľudský.

Príde dieťa?

Odborníci tvrdia, že krásna Demi je momentálne psychicky veľmi labilná, a tak u nej často prichádza k prejavom úzkosti a emocionálnym kolapsom. Poradcovia ju učia dostať sa späť na cestu normálneho stravovania, jedného zo základov, ktoré ju majú postaviť na pevné nohy. V rámci vnútornej rovnováhy dokonca sama Demi priznala, že by sa ť chcela opästať matkou. Lásku by chcela venovať adoptívnemu dieťaťu a vzorom by jej mala byť kamarátka Madonna, ktorá má niekoľko adoptovaných detí z Afriky. Sama Demi sa však vraj vyjadrila, že ani adoptované materstvo neberie na ľahkú váhu a než sa na tento veľký krok odhodlá, chce mať istotu, že je zdravá. Najmä zdravie jej teda budú želať blahoželajúci, ktorí jej prídu potriasť rukou 11. novembra. To bude mať Demetria Gene Guynesová, ktorú však celý svet pozná ako Demi Moorovú, okrúhlu päťdesiatku.