Nedokážete vyžiť z výplaty, máte chuť cestovať a tušíte v sebe istú dávku exhibicionizmu? Čo tak skúsiť striptíz v niektorom zo zahraničných klubov? Že vám rytmus s malým r veľa nehovorí? Podľa Andyho Morávka, ktorý túto prácu sprostredkuje, v nej o vaše pohybové umenie až tak nejde. V tanečných kluboch je totiž dôležitejší ako tanec obrat pri bare. Slečna musí dokázať presvedčiť chlapov, aby kupovali drinky. Čím viac a čím drahšie, tým lepšie pre jej výplatnú pásku. K sexu vraj vôbec nemusí dôjsť. Teda, ak nechcete...

Mexičania platia aj letenku

Dvadsaťštyriročná Alica pracovala ako pokladníčka v supermarkete v malom meste s platom 340 eur mesačne. „Bola som zúfalá, nedokázala som si zarobiť ani na chlieb. Chcela som sa odtrhnúť od rodičov, no nemala som ani na ten najlacnejší podnájom,“ spomína. Keď stretla kamarátku, ktorá sa vrátila po niekoľkých mesiacoch tancovania z Karibiku a ohurovala všetkých značkovými kúskami a tučným bankovým kontom, rozhodla sa to skúsiť tiež. „Vybrala som si Mexiko, lebo iba tam platia kluby babám aj letenky, a to za 60 dní práce. Spočiatku som bola vystrašená, no nakoniec sa mi to flirtovanie s mužmi celkom zapáčilo. Vrátim sa, až keď si našetrím na auto,“ hovorí.

Sedemtisíc za mesiac

Náplň práce v „table dance kluboch“ nie je zložitá. Cica sa musí čo najlepšie odprezentovať na pódiu, aby si ju zákazníci všimli a usúdili, že sa im oplatí dať sa s ňou do reči a kúpiť jej nejaký ten drink. Samozrejme, ona sama nesmie byť pod obraz. Práve preto sú všade po kluboch šikovne rozmiestnené kvetináče, kde sa predražené drinky vylievajú. Prípadne sa slečny dohodnú s barmanmi, aby im nalievali nealko. Ako inak, za plné ceny. Ide o to, aby zákazníci platili a platili. Za tancovanie má totiž striptérka fixnú gážu, ktorá nie je extra vysoká – najviac 100 eur za večer. No provízie z predaja drinkov sú už iná káva.

„Ak si kočka zarobí mesačne len tisícpäťsto eur, povedal by som, že jej táto práca vôbec nesadla. Tie najšikovnejšie si prilepšia aj o sedemtisíc mesačne,“ tvrdí Morávek. Veľa, málo? To závisí aj do toho, čo všetko ste ochotná za tie peniaze urobiť. Kluby sú totiž rôzne. V niektorých by ste leteli, keby vás pristihli, že máte k zákazníkom bližšie. Strážia tam kamery a biletári. V iných podnikoch zasa prižmurujú oči v štýle – rozdávajte si to tu, ak to pomôže zisku. A ani klubov, kde sa od tanečnice očakáva, že chlapa uspokojí nielen tým, že mu dopraje pohľad na jej sexi telo, nie je málo. „Dohadovanie si sexuálnych služieb je pri tomto type práce bežné,“ neprekvapuje Morávek. Sám vraj netuší, koľko si „jeho“ baby v zahraničí reálne zarobia, keďže sa mu s tým nezdôverujú. On dostáva od klubu fixný príjem za každý odtancovaný večer.

Čo sa deje mimo toho, to už vraj nie je jeho starosť. Napriek tomu nás presviedča, že tie najlepšie si nepotrebujú privyrábať sexom a napriek tomu im mesačne na účet pribudne okolo šesťtisíc eur. Musia však vedieť reč a najmä ovládať to najvzácnejšie umenie – ako na chlapa. Ako mu zamotať hlavu tak, aby platil naozaj len za možnosť pozerať sa. „Samozrejme, kluby si overujem a viem, čo sa v ktorom asi deje. Ak je to začiatočníčka, nepošlem ju do nejakej divočiny, to by mi s plačom utiekla a to nepotrebujem.“ Mimochodom, najväčšia divočina je práve za rohom, vo Viedni. Tam by vraj mali ísť len také, ktoré sa neboja. Albáncov, Arabov, Srbov...


Foto: Profimedia.sk

Z pohybov vás nikto skúšať nebude

Kto vlastne posudzuje, či ste dostatočne sexi, aby ste mohli vycestovať do zahraničia a robiť klubom veľký obrat? Výkony Demi Moore vo filme Striptíz od tanečníc nikto nečaká, lebo o tanec tu ozaj až tak veľmi nejde. „Ja si neoverujem, či sa baba vie hýbať a ako vyzerá vyzlečená. Ak má o robotu záujem a osemnásť rokov, vyberie si klub a ja tam pošlem jej fotky. Páči sa? Môže baliť kufre. Ak nie, hľadáme niečo iné.“

Záujem majú najrôznejšie typy žien. Ledva doštudované stredoškoláčky, mamičky na materskej, ale aj také, ktoré majú doma frajerov a tí ich s prižmúrením oka pustia do sveta. Niekedy takýto vzťah vydrží, no čo si budeme hovoriť, len málo chlapov zvláda predstavu, že sa jeho drahá tisícky kilometrov živí balením chlapov. Prinajlepšom. A občas to nezvládne ani nádejná tanečnica. Tak ako Jana: „Veľmi som to chcela ísť robiť. Nevedela som sa dočkať, kedy budem mať osemnásť, chcela som ísť hneď.“ Vycestovala do Austrálie – a vrátila sa po dvoch týždňoch s očami červenými od plaču. „Nikto mi tam neubližoval, no bolo mi neuveriteľne smutno za rodičmi, za frajerom. Tie dva týždne v klube som preplakala a nezarobila som nič. Pochopila som, že toto ozaj nie je džob pre mňa,“ priznáva mladučká brunetka.

Práca striptérky v zahraničí sa však občas končí aj happyendom v štýle Pretty Woman. Dvadsaťosemročná Saša sa v mexickom klube zoznámila so starším a mimoriadne bohatým miestnym podnikateľom. Kúpil jej kabriolet, luxusný byt, platí jej letenky, keď má chuť zaletieť za rodičmi. Dokonca ju požiadal o ruku. Rozprávka? Napriek tomu, že si už Alexandra vďaka bohatému mecenášovi zarábať nepotrebuje, aj tak z času na čas neodolá ponuke ísť robiť eskort na luxusné plavby, priveľmi jej tá práca zachutila. Mexičan sa zatiaľ tvári, že je v pohode. Otázne je dokedy. Pre Slovenky, ktorým nie je svet erotiky cudzí, je teda tancovanie jednou z možností, ako si zarobiť. Záleží už len na tom, na čo máte žalúdok a či vám nevadí prípadná strata hrdosti. Možno si tiež nájdete bohatého Mexičana, no možno si len pokazíte povesť. Lebo aj keď budete svätosväte prisahať, že vy naozaj len balíte mužov, kto vám to u nás uverí?

Aj na klube záleží!

Rakúsko – Viedeň

Výhody: Je to fakt blízko. V niektorých kluboch nemusíte ani tancovať, stačí, že budete popíjať so zákazníkmi.
Nevýhody: Trošku drsnejšia klientela aj zamestnávatelia. Kluby zvyčajne patria Albáncom, Arabom, Srbom a na to potrebujete dosť odvahy.

Nemecko – Offenburg

Výhody: So slovenským manažmentom sa ľahko dohovoríte a pri posedení s klientom nemusíte popíjať alkohol, ale pokojne aj nealkoholické nápoje.
Nevýhody: Striptíz je povinný a dole musí ísť všetko, pekne pred celým podnikom.

Švajčiarsko – Lugano

Výhody: Základný plat je vysoký, to je veľké lákadlo.
Nevýhody: Ak si vás klient vyžiada, musíte sa mu venovať aj osamote a nie je nič neobvyklé, ak bude od vás požadovať sex.

Cyprus

Výhody: Celoročný pobyt pri mori určite pomôže vašim dýchacím cestám. Kluby na Cypre sú fajn aj pre začiatočníčky, pretože môžete robiť len hostesku.
Nevýhody: Ako to už býva, keď nič neukážete, zárobky sú nižšie.

Karibik – St. Maarten

Výhody: V kluboch je prísny zákaz sexu a drog, je to luxusná destinácia a také sa očakáva aj správanie.
Nevýhody: Letenku si budete musieť zaplatiť sama, stojí okolo tisíc eur. Budete potrebovať aj pracovné povolenie, vstupné vízum, pracovný kontrakt minimálne na tri mesiace.

Mexiko – Mexico City

Výhody: Letenku vám zaplatí klub, takže vás nebude stáť nič. Táto destinácia je vhodná pre začiatočníčky, ktoré neplačú za domovom. Pracuje sa len cez týždeň, počas víkendov si môžete užívať na pláži.
Nevýhody: Tanečnica nedostáva podiely z drinkov, len peniaze za odtancované skladby a prepitné od zákazníkov.

Južná Afrika – Port Elizabeth

Výhody: Je to miesto pre najkrajšie, najšikovnejšie tanečnice s jazykovými schopnosťami, kde si môžu kráľovsky zarobiť.
Nevýhody: Vaše vstupné náklady budú vysoké. Musíte platiť aj „house fee“, to je poplatok klubu, agentúre a za ubytovanie, ktorý sa môže vyšplhať až na tristo eur týždenne. Pracujete na zmeny a cez deň je obrat nízky.

Ako sa Slovenky pozerajú na striptérky?

Jana (45): Označenie striptérka je len iné meno pre prostitútky. Mala som takú susedu, čo tancovala v klube, a dvere sa u nej netrhli. Každú noc iný chlap.

Lucia (32): Nedokázala by som to robiť. Cítila by som sa ako kus mäsa na pulte, ktorý si očami aj rukami vyberajú zákazníci. Žiadne peniaze za to nestoja.

Petra (21): Ja by som to chcela vyskúšať. Baví ma tanec, baví ma flirt. A ak by som mala možnosť niekam vycestovať, užívať si pri mori a popri tom zarábať, bola by som sprostá, keby som do toho nešla.

Broňa (26): Tancovala som v zahraničí dva roky. Výborne som si zarobila, to nepopieram. Ale úprimne, striptérku si nikto neváži. Môžete mať vysokú školu, každý vás berie len ako majiteľku sexi tela, ktoré si môže kúpiť.

Baška (18): Počula som všeličo. Kamoška robila vo Viedni a takmer ju znásilnili. Nešla by som do toho ani za milión. To sa radšej prihlásim do reality šou.