Írske noviny The Irish Post prirovnávajú obracanie pohárikov v drahej krčme k páviemu chvostu. Tiež je nemotorný, nepraktický a zavadzia, pri zvádzaní samíc však zohráva svoju rolu. Podľa vedcov alkohol na dôstojnosti mužom tiež nepridá, podľa najnovších štúdií je ale signálom o ich vitalite, sile a sebavedomí!

Sila a energia

„Upozorňuje potenciálnu partnerku, aby si muža v konkurencii ostatných všimla. Schopnosť vydržať škodlivé pitie alkoholu v bare môže totiž signalizovať mladíkovu silu a energiu, ale tiež finančné zabezpečenie,“ píšu noviny. Takémuto pitiu sa hovorí bohatierske. Odohráva sa v prostredí, kde je menej žien a boj o ne je tvrdší. Inak povedané, v baroch a krčmách!

Zbytočný výskum

Podľa odporcov alkoholu je bohatierske pitie deštruktívne a nedôstojné. A nielen podľa nich. Suchú nitku nenechali na autoroch štúdie ani bežní čitatelia. V internetových diskusiách píšu, že výskum bol úplne zbytočný. Po piatich poldecákoch si predsa každý chlap navráva, že je neodolateľný. No nemyslí si to žiadna žena, pravda ak je triezva...