Toto ÁNO

Chváľte, chváľte, chváľte

Prílišná úprimnosť je často viac na škodu než na osoh. Keď ste už vášmu partnerovi dali na tanier, čo vás trápi, prípadne, čo sa vám nepáči, nečakajte zázraky na počkanie. Ak sa však nakopne a začne hoci aj s drobnými zmenami k lepšiemu, určite to okamžite oceňte. Stačí, ak začal konečne zdvíhať záchodovú dosku či zatvárať tubu od zubnej pasty. Každá zmena chce svoj čas, ale ako sa vraví, snaha sa cení!

Uznávajte ho

Žiadny chlap nechce počúvať siahodlhé monológy, aký je skvelý a úžasný, lebo by to vyznelo skôr ako irónia než ako úprimná pochvala. Určite ho viac poteší stručná pochvala či ocenenie, ktoré si naozaj zaslúži. Dajte mu najavo, čo pre vás znamená on a váš vzťah. A je len otázkou času, kedy si podobné slová vypočujete aj vy od neho. 

Hľadajte to spoločné 

Aj keby ste padali od únavy či mali diár nabitý na prasknutie, na svojho partnera si musíte nájsť čas. Spoločne strávené chvíle sú skrátka lepidlom vášho vzťahu. Nemusíte ísť spolu práve na rande pri sviečkach, postačí aj prechádzka či bicyklovanie vo dvojici. Hlavne, aby vás to bavilo oboch a nabrali ste spolu nové zážitky. Musíte cítiť, že ste nerozlučná dvojka. 

 

Nájdite si spoločné záľuby.
Nájdite si spoločné záľuby.
Zdroj: Shutterstock

Toto NIE

Večné rýpanie

Keď chlapi začujú vety začínajúce na "zase", ktoré končia výkričníkom či výčitkou, stiahnu sa do seba a najmä čo najďalej od vás. Ak mu niečo stále otĺkate o hlavu, bude sa pochopiteľne brániť a just to neurobí. Takže žiadne jedovaté poznámky či zlosť, milé dámy. Nasaďte diplomaciu a účinok sa dostaví.  Skúste trebárs: „Láska, potešilo by ma, keby si dnes umyl riad. Minule si to spravil super a ja som si trochu oddýchla. A vieš, že keď som oddýchnutá, mám na teba väčšiu chuť!“ 

Vyťahovanie minulosti

Nech už vám vyviedol čokoľvek, čo ste mu dokázali odpustiť, zakopte to do samých hlbín vašej mysle a nechajte to tam. Skôr si stále pripomínajte, prečo ste teda ešte s ním a čo zavážilo, že ste sa rozhodli spolu zostať. Pozerajte sa dopredu, neustále otáčanie sa vás zbytočne zdržuje a otravuje najmä vášho partnera. 

Vysmievanie sa

Dámy, tuto nasaďte veľkú stopku. Najmä ak sa váš chlap začal snažiť, no vy zaperlíte vetu ako:  „Toto je všetko, na čo sa zmôžeš?“, je takmer isté, že od vás skôr či neskôr utečie. Takto ho totálne demotivujete a zatiahnete ručnú brzdu v tom, aby sa naďalej o čokoľvek snažil. Takže sme opäť pritom, že treba chváliť, chváliť, chváliť! Najmä ak je za čo.