Na to, aby ste mali šťastný a spokojný vzťah, sa vôbec nemusíte nadrieť ako kôň. Postačí aj zopár tých najjednoduchších vecí, ktoré vám navyše ani nezruinujú rozpočet. Pokľaknutie so zásnubným prsteňom v luxusnej reštaurácii za sprievodu osobného huslistu vo fraku či kytica ruží do práce, ktorá vám zaberie pol pracovného stola, sa v drvivej väčšine vyskytuje len v romantických filmoch. Realita je často oveľa prozaickejšia a na to, aby ste si upevnili vzťah, nepotrebujete takéto veľké predražené gestá. Tu je zopár tipov, ako bude vaša láska ešte silnejšia a trvácnejšia.

Len vy dvaja

Ak máte štvornohého miláčika, môžete ho samozrejme "vyvenčiť" aj sami, keď vybehnete von pred panelák v šľapkách a starých teplákoch a popri tom vysypete smeti. Krátka prechádzka, na ktorú váš psík  túžobne čaká a už pri štrngotaní kľúčov sa ide zblázniť od radosti, môže priniesť osoh aj vám. Vyberte sa na vzduch aj spolu s vaším dvojnohým miláčikom. Desať minút sa takto môže natiahnuť na príjemné dlhé popoludnie či večer. Počas toho, ako si bude váš havkáč uľavovať a naháňať motýle, si môžete vzájomne zrekapitulovať svoj deň a namiesto varenia večere zakotviť niekde na terase pri kofole a párku v rožku či zmrzline. Nemustí to byť práve rande pri sviečkach, ale rozhodne si nájdite čas a priestor, kde budete spolu v pokoji len vy dvaja. O to viac to platí, ak máte doma jednu či viac ratolestí. Vypadnúť niekde spolu sami aspoň občas je priam zdravotnou nutnosťou. 

 

Šťastné páry nerobia žiadne veľké gestá, ale tieto maličkosti
Šťastné páry nerobia žiadne veľké gestá, ale tieto maličkosti
Zdroj: Shutterstock

Posteľ nie je len na sex

Podľa viacerých výskumov sexuálnemu životu párov výrazne prospieva spoločný pobyt v posteli. Určite vám teraz napadlo plno kučeravých myšlienok, tento dôležitý kus spálňového nábytku však rozhodne nie je určený len na telesné rozkoše. Rovnako zbližujúce je napríklad aj spoločné túlenie, čítanie si či prezeranie dovolenkových katalógov. Tajomstvom je totiž zdieľanie intímneho priestoru bok po boku. Platí tu však železné pravidlo, že v posteli sa vyhnite preberaniu vážnych tém, riešeniu čerstvých alebo starých konfliktov či nebodaj pracovaniu. Pamätajte si, posteľ rovná sa oddych!

Mobil je tabu

Keď ste spolu s vaším partnerom či manželom, nemali by ste byť ako telefónna ústredňa. Ak si už nemôžete alebo nechcete mobil vypnúť, nastavte si aspoň tichý režim a telefón dajte ďaleko z vášho dosahu. Siahnite po ňom naozaj len vtedy, ak potrebujete riešiť niečo, čo nepočká. Skúste sa ovládať a nekontrolujte si dokolečka správy a všetky možné chaty. Keď mobil odložíte či v ideálnom prípade vypnete, dáte tak svojej drahej polovičke jasne najavo, že je pre vás dôležitejší než napríklad email, na ktorý bez problémov môžete odpovedať aj nasledujúci deň či "životne dôležitá" reklama na výpredaj topánok v nákupnom centre. Vo chvíľach, keď nechcete byť rušení, je dobrou voľbou na mobile aj letový režim. 

 

Šťastné páry nerobia žiadne veľké gestá, ale tieto maličkosti
Šťastné páry nerobia žiadne veľké gestá, ale tieto maličkosti
Zdroj: Shutterstock

Namiesto tisíc slov

Namiesto plytvania slovami veľakrát postačí bozk na tvár či tuhé objatie. Tejto reči tela rozumie úplne každý na tejto planéte. Keď vás niekto silne objíme alebo pobozká, vo vašom podvedomí vás bude zohrievať myšlienka, že ten človek je s vami rád. No pozor, bozky a objatia sú silne návykové a ak raz s nimi začnete, váš partner ich bude od vás žiadať pravidelne. Ale prečo nie?

Stačia aj dotyky

Ak nie ste veľmi objímací či bozkávací typ, vášmu partnerovi urobia určite radosť aj ľahké dotyky, ktorými mu dáte najavo vašu náklonnosť. Postačí vziať ho za ruku, či zobrať pod pazuchu. Hlavne mužom však rozhodne veľmi ulahodí aj slovný prejav obdivu. Chváľte, chváľte, chváľte! Najmä ak je za čo. Dajte mu najavo, že máte radosť z jeho úspechu alebo len z toho, akú skvelú večeru pripravil.

Šťastné páry nerobia žiadne veľké gestá, ale tieto maličkosti
Šťastné páry nerobia žiadne veľké gestá, ale tieto maličkosti
Zdroj: Shutterstock

Zaujímajte sa

Vaše spoločné záujmy nemusia byť ako cez kopirák. On môže byť pokojne nadšený futbalista a vás baví plávanie. Rozhodne by ste však partnerovi mali dať najavo, že vás zaujíma, čo má rád, čo ho baví a spýtajte sa ho, ako dopadol zápas, hoci vás to v skutočnosti vôbec nemusí zaujímať. Nie každý deň má človek náladu na dlhé či dôverné rozhovory. Často však postačí aj jednoduchá otázka Ako sa dnes máš? A nechajte to na toho druhého, či sa "rozkecá". Vždy sa však o toho druhého úprimne zaujímajte. 

Všeliek smiech

Jedným z dôležitých indikátorov, či ste s tým pravým alebo pravou, je to, či sa dokážete zasmiať na rovnakých veciach a či máte spoločný zmysel pre humor. Nemusíte byť práve rodený zabávač či chrliť vtipy z rukáva, no ak sa viete na niečom spoločne pobaviť, aj takáto drobnosť dokáže veľmi upevniť váš vzťah. 

 

Šťastné páry nerobia žiadne veľké gestá, ale tieto maličkosti
Šťastné páry nerobia žiadne veľké gestá, ale tieto maličkosti
Zdroj: Shutterstock