Čo hovorí o bozku encyklopédia? Je to cielené priloženie pier jednej osoby k perám či inej časti tela inej osoby. V závislosti od vášnivosti bozku a spoločenskej situácie môže byť vnímaný rôzne, najčastejšie ako prejav citovej náklonnosti alebo neverbálny pozdrav.

Horúce vyznanie

Správne splynutie pier je ale celá veda. Expertka na vzťahy a randenie Dina Colada tvrdí, že pre mnoho ľudí sa stal bozk nástrojom rovnako mľandravým ako podanie slabej ruky. „A práve to je chyba. Bozk s partnerom by nemal byť samozrejmosť, ale horúce vyznanie. Vôbec nie automatické, samozrejmé a neosobné, ale naopak. Plné vášne a osobného vyznania,“ tvrdí na svojom webe.

V nohaviciach môjho priateľa som našla niečo zvláštne...
Zdroj: Shutterstock

Rozprúdia krv

Vášnivý bozk, pri ktorom sa zapája aj jazyk, ktorý vnikne do úst partnera sa označuje ako francúzsky a v stredoveku bol ťažkým hriechom aj v manželskom zväzku. Najdlhší bozk v histórii trval skoro hodinu, jeho držiteľom je pár z Thajska. Bozky pomáhajú znižovať hladinu stresu v tele a v našom tele rozprúdia krv.

Bozkávajte sa dušou

Kedy to naberie správne obrátky? Keď so bozku vložíte hravé úmysly. To znamená, že sa nebudete bozkávať ako podľa predlohy, ale s perami, jazykom a zubami aj zaexperimentujete. „No a potom je tu tá stránka zmyselnosti. Vyhrajte sa s tempom, prístupom, skúste si dať bozky aj inde ako na pery a hlavne zapojte do bozkov aj samú seba. Partneri vedia, ak sa niekto bozkáva len ústami a ak aj dušou,“ uzatvára Dina.