Čo je bod G?

Bod G sa často označuje ako “kľúč” k dosiahnutiu toho najlepšieho orgazmu. A síce to znie jednoducho, nájsť ho je náročné a komplikované.

Prvá zmienka o tomto mieste na tele bola v roku 1950. Hovoril o nej gynekológ Ernst Gräfenberg, po ktorom je bod G pomenovaný. Gräfenberg vo svojej správe opísal zhluk nervových  zakončení nachádzajúcich sa vo vaginálnej sliznici.

Jeho objav pritiahol veľkú pozornosť verejnosti. Publikovaný bol v časopise Journal of Sexuology.

Aj napriek pomerne presnému opisu však mnohí nedokázali bod G nájsť. Práve preto sa počas nasledujúcich rokov vykonalo množstvo  výskumov. Jeden z najnovších, z roku 2017, prišiel so zaujímavými výsledkami.

Bod G nie je samostatným miestom v ženskej vagíne. Je súčasťou  klitorisu. To znamená, že keď stimulujete bod G, v skutočnosti stimulujete aj samotný klitoris.

Takéto miesto na tele však nemajú len ženy, ale aj muži. Tí sa môžu dokonca pochváliť dvomi. Jeden sa nachádza medzi semenníkmi a análnym otvorom. Nazývaný je perineum.

Druhé miesto, označované ako bod P, je prostata. Jej stimulácia je omnoho náročnejšia. Dôvodom je najmä fakt, že hlavnou úlohou prostaty je produkcia semennej tekutiny. Podieľanie sa na orgazme je až na druhom mieste.

Vedeli ste, že …

Bod G a orgazmus ovplyvňujú choroby a iné zdravotné problémy? V prípade zápalov alebo bolestí sa bod G hľadá a stimuluje omnoho náročnejšie.

Ako nájsť bod G u žien?

Kde sa bod G nachádza, už viete. Druhým, ťažším, krokom je jeho hľadanie. Ak sa vám to však podarí, dosiahnutie orgazmu bude omnoho jednoduchšie.

Problém s týmto miestom je, že u každého sa nachádza  niekde  inde. Existuje však návod ako ho nájsť. Pri jeho hľadaní máte dve možnosti:

● hľadanie s partnerom
● hľadanie bez partnera.

Ilustračné foto.
Zdroj: Canva Pro

Väčšine žien vyhovuje viac druhá  možnosť. Svoje telo poznajú najlepšie. Vedia, čo im robí dobre.

Pri hľadaní bodu G sa uvoľnite. Nepremýšľajte nad tým, že ho chcete nájsť. Postupujte tak, ako vždy. Následne, keď sa budete cítiť dobre, vsuňte do vagíny prsty alebo sexuálnu hračku. Tie jemne zdvihnite smerom nahor.

Mnohí tvrdia, že bod G má tvar malej fazuľky a je drsnejší. Pri jeho hľadaní spravíte lepšie, ak využijete prsty. Myslite na to, že nehľadáte žiadne “tlačidlo”. Nepoužívajte silu.

Pohyb smerom hore opakujte. Keď zacítite, že ste našli miesto, kde sa príjemný pocit znásobuje, pokračujte ďalej. V tejto oblasti by sa mal nachádzať  váš bod  G.

V prípade, že by ste sa rozhodli pre hľadanie s partnerom, môžete vyskúšať rovnaký postup. Namiesto toho, aby ste však skúšali bod G nájsť sami, vám partner pomôže.

Existuje však ešte jedna možnosť. Niektorí ľudia hľadajú toto miesto aj pomocou rôznych sexuálnych  polôh. Tie však nie sú zárukou úspechu, pretože bod G sa nachádza u každého inde.

Ako nájsť bod G u mužov?

Muži majú dva body  G. Prvý, nachádzajúci sa medzi semenníkmi a análnym otvorom, sa stimuluje pomerne jednoducho. Stačí ho jemne zatlačiť.

Druhý, nazývaný bod P, je už trochu náročnejší. Nahmatať sa dá cez análny otvor alebo zvonka. Vonkajšia stimulácia si vyžaduje viac skúseností.

To však nie je stále všetko. Ak chcete svojho partnera potešiť, môžete sa zamerať na ďalšie  časti, ako napríklad:

● žaluď
● frenulum
● miešok.

Ilustračné foto.
Zdroj: Canva Pro

Rady odborníkov

Ak vám základné informácie nestačia, pomôcť si môžete radami od odborníkov. Najlepšie spravíte, keď stavíte na sexuológov. Prípadne štúdie. Tie sú plné výskumov a zaujímavých výsledkov.

Samozrejme, existujú viaceré internetové fóra, kde si ľudia navzájom radia. Rady by ste mali brať s nadhľadom a radšej siahnuť po odbornej  literatúre.

Vedeli ste, že …

… okrem bodu G existuje aj bod A? Jeho stopercentnú existenciu však ešte nepotvrdila žiadna štúdia. Tento bod by mal zaručiť dlhší orgazmus. V tele sa nachádza až za bodom G. Hlbšie vo vagíne.

Ak ste ho nenašli

Ani ten najpodrobnejší návod vám nezaručí, že bod G nájdete. Ak sa vám to nepodarilo, rozhodne sa nevzdávajte. Neustále to skúšajte, s partnerom alebo sami. Prehľadávajte svoje telo a zistite, čo je pre vás najlepšie.

Hľadanie tohto “mýtického” miesta na tele je pre ženy ťažšie ako pre mužov. Je len málo pravdepodobné, že sa vám to podarí hneď na prvýkrát.

Ešte predtým, ako sa do hľadania pustíte, by ste však mali vedieť jednu vec. Každý človek má iný  orgazmus. Pre niektorých je bod G miestom tej najväčšej rozkoše, pre iných zas nie.

Zaujímavosti o bode G

S bodom G sa spájajú rôzne zaujímavosti, ako napríklad:

● Bod G bol síce objavený v roku 1950, no svoj názov získal až v 80. rokoch. V tomto období sa na túto tému vykonalo už niekoľko výskumov.
● Problém s bodom G u mnohých nie je ani tak jeho hľadanie, ako správna  stimulácia. Každý človek naň reaguje inak.
● Už niekoľko rokov existuje možnosť zväčšenia  bodu  G pomocou operácie. Takéto zväčšenie má zaistiť jednoduchšie hľadanie a stimuláciu.
● Bod G môže pomôcť ženám dosiahnuť vaginálny orgazmus. Podľa štúdie z roku 2017, ho má len 18 % žien.

Ilustračné foto.
Zdroj: Canva Pro

Zhrnutie

Bod G je pomerne dôležitou  súčasťou  nášho tela. Jeho nájdenie môže byť náročné, no rozhodne stojí za to. Zlepšuje sexuálny život a pomáha pri dosahovaní orgazmu. Najväčším problémom je to, že každý ho má niekde inde. Neexistuje tak jednotný a presný návod, ako sa k nemu dopracovať.