Po naplnenom milostnom pomere túži každá slobodná žena, teraz sa však časy menia. Nie je žiadnym tajomstvom, že páry sa musia zhodnúť vo výchove detí, či na svojej ďalšej pracovnej kariére. V Amerike je pre 43 percent singles ale podstatná tiež etnická príslušnosť a vierovyznanie. Pre približne polovicu slobodných žien v USA je dôležitý postoj jej partnera k LGBTI komunite, k hnutiu Black Lives Matter a nad 50 percent sa dostali tiež politické postoje ich nápadníka.

Zmenené priority

Singles ale počas pandémie dramaticky zmenili svoje priority, medzi ktoré sa posledný rok dostalo aj očkovanie. To je pri budovaní vzťahu dôležité pre viac ako 60 percent slobodných žien, čo je viac ako podpora LGBTI, či černošského hnutia! Najpodstatnejšie je očkovanie pre generáciu boomers, žien, ktoré sa narodili po druhej svetovej vojne, a generáciu X, tá sa zrodila v polovici šesťdesiatych rokoch.

Nechuť na sex a stratu energie netreba podceňovať.
Zdroj: archiv

Ďalší šíp pre Amora

Sexu s neočkovaným nedáva šancu ani tretina žien, ktoré prišli na svet v osemdesiatych rokoch. „Amor, boh lásky, dostal do svojho batôžka ďalší šíp, očkovací certifikát. Je to pas, ktorý dnes ženám otvára cestu k milostnému vzťahu,“ myslí si antropologička Helen Fisherová, ktorá vzťah medzi koronavírusom, singles a sexom, skúmala.