Fotografia

Ak zoznámenie myslíte vážne, určite si dajte do profilu fotografiu. Vy by ste sa bavili s niekým, kto si fotku nezverejní?
Fotografia je prvým bodom, ktorým môžete zaujať. Zabudnite však na výstrihy končiace sa pri pupku či na výrazný mejkap. Takéto profilové fotky mužov skôr odradia, ako pritiahnu. Teda, aspoň tých, ktorí sú potenciálne schopní vzťahu. Záletníkov a tých, ktorým ide iba o jedno, zaručene pritiahnete.

Informácie

Nie je nevyhnutné, aby ste vyplnili všetky údaje o sebe, no aspoň tie základné by ste prezradiť mali. Neprikrášľujte skutočnosť, neuberajte si vek ani kilá. Nie každý chlap túži po vyhladovanej osemnástke. A nebude na škodu, ak pridáte aspoň jednu vetu, ktorá vás vystihuje alebo stručne opíšete svoj charakter. Dlhé litánie chlapi čítať nechcú.

Konverzácia

Vaša schránka na zoznamke sa postupne zapĺňa správami? Nemusíte odpovedať na každú, aj keď slušné je aspoň poďakovať... Ale to je vaša vec. Odpovedajte na otázky a zároveň sa pýtajte. Nemusíte hneď zachádzať do podrobností, plakať nad svojím osudom alebo sa snažiť pôsobiť ako najúžasnejšia žena na svete. Buďte sama sebou a hlavne, nebuďte naivná a neverte tomu, ktorý vám hneď v prvej vete napíše, že ste ženou jeho života. A ešte jedna vec – pozor na pravopis.

Držte si odstup

Pre svojho nápadníka budete zaujímavejšia, ak sa mu okamžite virtuálne nehodíte okolo krku a nebudete každú polhodinu kontrolovať, či vám odpísal. Nehrňte sa hneď na stretnutie, rozumnejšie je pár dní si len písať. Aj na telefónne číslo si môže pár dní počkať, či nie?
Ak budete so stretnutím nakoniec súhlasiť, vyberte si verejné miesto, napríklad kaviareň, v ktorej je viac ľudí. Stretnite sa až tam a kým si dotyčného poriadne neoťukáte, radšej odmietnite ponuku na odvoz či odprevadenie.

Vyberajte si

Nesľubujte vernosť prvému, ktorý sa vám ozval, a neplánujte si s ním spoločnú budúcnosť. Dajte šancu viacerým, spoznávajte a vyberajte si. Nie ste predsa až taká zúfalá, aby ste sa zavesili na prvého, s ktorým sa stretnete – ale ak medzi vami preskočí iskra, prečo nie? Ak sa tak nestalo, ten pravý možno ešte len príde.

Na týchto pozor!

Internet je plný divných chlapíkov, ktorým nejde o úprimný vzťah. Kontrolka by sa vám mala rozsvietiť, ak:

má v profile len jednu fotku, na ktorej sa vám, skrátka, niečo nezdá. Možno ani nie je jeho,

sa snaží pôsobiť až príliš dokonale,

už od prvej vety sa usiluje presvedčiť vás, že ste ženou jeho života a osudovou láskou,

– vám posiela vulgárne fotografie,

– chce od vás intímne fotografie,

– vás volá na stretnutie na čudnom či odľahlom mieste,

– sa zamotáva vo svojich tvrdeniach a cítite, že sa mu nedá dôverovať,

– sa uráža, že na jeho správy okamžite nereagujete,

– sa na všetko a na všetkých len sťažuje.