Chlap má začať prvý

Zastávate názor, že muž by vás mal dobýjať a snažiť sa získať vašu pozornosť? V niektorých situáciách to určite platí, ale v posteli sa tohto pravidla držať nemusíte. Váš partner ocení, ak mu ukážete, že máte na neho chuť a že sex s ním je pre vás vzrušujúci. Neležte ako poleno a nečakajte, že sa vás dotkne prvý. Objímte ho, hladkajte, škrabkajte a bozkávajte, zvyšok už je na vašej fantázii. Vašu výzvu určite pochopí...

Orálny sex

Vás táto praktika nebaví, on si ju užíva. Alebo je to naopak? Orálne uspokojenie nemusí byť pre každého príjemné, aj keď je pravda, že chlap, ktorý by po ňom netúžil, azda ani neexistuje. Ak sa vám však pri predstave, že sa jeho penisu máte venovať ústami, robí nevoľno, nenúťte sa do toho. V opačnom prípade sa vám to skutočne úplne sprotiví a váš partner bude chápať, prečo sa orálu zrazu vyhýbate. Skúste nájsť spôsob, ako si takýto sex užijete obaja a aspoň občas mu rozkoš ústami a jazykom doprajte. Možno pomôže, ak sa predtým uvoľníte pri spoločnej sprche.

Libido

O tom, akú intenzívnu a častú chuť máte na intímne hry, rozhoduje takzvané libido. Je skvelé, ak je sexuálna túžba u oboch partnerov na rovnakej úrovni. V opačnom prípade ten aktívnejší trpí a svojím spôsobom sa ten menej akčný trápi tiež. Libido sa nedá ničím zaručene nakopnúť, sú skôr okolnosti, ktoré ho dokážu ešte viac utlmiť – napríklad niektoré lieky, antikoncepcia či stres. Ak sa váš partner sexu vyhýba, otvorene, ale citlivo sa s ním o tom porozprávajte. Ak máte podobný problém vy, nemlčte a nehľadajte výhovorky. Zvyšok je na kompromise. Buď sa aktívnejší z vás prispôsobí, alebo sa vaše cesty rozídu.

Nuda

Z každého vzťahu sa po čase vytratí vášeň a sex sa zmení na rutinu. Chvíľu misionár, potom zozadu a do piatich minút je po všetkom. Nie ste s takýmto milovaním spokojná? Tak prečo mlčíte? Nemusíte sa hneď kvôli tomu hádať, no spoločne by ste mohli prísť na to, ako vniesť nový vietor do posteľných plachiet. Koniec koncov, nie vždy musí byť sex v posteli. Takisto neplatí, že naštudovanie Kámasútry z vás urobí sexuálnu bohyňu. Niekedy však naozaj stačí maličkosť. Kedy ste naposledy poslali partnerovi poriadne dráždivú esemesku alebo ho čakali doma len v negližé?

Ženy to majú ľahšie?

Medzi najrozšírenejšie presvedčenie mužov patrí to, že žena je pripravená na sex kedykoľvek. Vraj sa nestresuje z prípadného zlyhania, neočakáva sa od nej žiadny extra výkon a v podstate sa pri tom ani veľmi nenamáha... Absolútny nezmysel, však? Každý normálny a citlivý chlap predsa vie, že vás musí na sex pripraviť. V opačnom prípade to nebude príjemný zážitok, ale skôr trauma, dokonca možno bolestivá. Aj pri „rýchlovke“ predsa treba poriadnu dávku vzrušenia.

Patria problémy do spálne?

Vraví sa, že na hádkach medzi partnermi je najkrajšie udobrovanie. Niečo pravdy na tom je, ale... problémy a nedorozumenia by ste si mali vydiskutovať skôr, ako si ľahnete do postele. Ak ich nevyriešite a budete mať pocit, že sexom sa všetko zahladí, mýlite sa. Možno na hádku na chvíľu zabudnete, no postupne sa problémy budú hromadiť a môžete si byť istá, že jeden z vás si potom na všetky krivdy spomenie v najmenej vhodnej chvíli.