Kelti si uctievali pôdu a rastliny, a tak niet divu, že ich znamenia vlastného zverokruhu dostali pomenovanie práve podľa stromov. Celkovo ich je až 21, takže sa jedná o jeden z najpodrobnejšie prepracovaných horoskopov.

Tabuľka začína novembrom, aby bolo zachované keltský poradie stromov. Týmto mesiacom sa totiž začínal ich nový rok Samhain.

1. 11. - 10. 11. Topoľ

11. 11. - 20. 11. Gaštan

21. 11. - 30. 11. Jaseň

1. 12. - 10. 12. Hrab

11. 12. - 20. 12. Figovník

21. 12. Buk

22. 12. až 1. 1. Jabloň

2. 1. - 11. 1. Jedľa

12. 1. - 22. 1. Brest

23. 1. - 31. 1. Cyprus

1. 2. - 10. 2. Topoľ

11. 2. - 20. 2. Céder

21. 2. - 2. 3. Borovica

3. 3. - 12. 3. Vŕba

13. 3. - 20. 3. Lipa

21. 3. Dub

22. 3. - 31. 3. Lieska

1. 4. - 10. 4. Jarabina

11. 4. - 20. 4. Javor

21. 4. - 30. 4. Orech

1. 5. - 10. 5. Topoľ

11. 5. - 20. 5. Gaštan

21. 5. - 30. 5. Jaseň

31 .5. - 10. 6. Hrab

11. 6. - 20. 6. Figovník

21. 6. Breza

22. 6. - 2. 7. Jabloň

3. 7. - 13. 7. Jedľa

14. 7. - 24. 7. Brest

25. 7. - 4. 8. Cyprus

5. 8. - 14. 8. Topoľ

15. 8. - 24. 8. Céder

25. 8. - 3. 9. Borovica

4. 9. - 13. 9. Vŕba

14. 9. - 22. 9. Lipa

23. 9. Oliva

24. 9. - 2. 10. Lieska

3. 10. - 11. 10. Jarabina

12. 10. - 21. 10. Javor

22. 10. - 31. 10. Orech

Topoľ

Charakterizuje vás hrdosť a nadhľad. Ste priamočiara, ale často aj pesimistická. Stále sa obávate niečoho zlého, hoci dúfate, že sa to nakoniec nestane. Potrebujete sa obklopovať dobrými a optimistickými ľuďmi, vďaka ktorým tieto myšlienky zaženiete. Vtedy viete rozdávať lásku, byť verné a chápavé. Očakávate to však aj od ostatných.

Gaštan

Ste vnímavé a húževnaté, ľudí okolo seba pozorne počúvate. Aj preto ste obľúbená v spoločnosti a máte veľa priateľov, ktorí sa k vám chodia vyrozprávať a poradiť sa. Ak je niekto nespravodlivý, viete sa zastať slabšieho. V partnerstve si potrpíte na vernosť a stabilitu, nie ste veľmi na prelietavé typy.

Jaseň

Typické je pre vás strategické myslenie, dokážete predvídať a byť pripravené na rôzne možnosti vývoja situácie. Aj preto ste skvelé v organizovaní, neprekvapí vás totiž nič a ak áno, viete to vyriešiť. To už má na svedomí váš dar improvizácie. Z dlhodobého hľadiska však potrebujete mať pri sebe niekoho, na koho sa môžete spoľahnúť a o koho sa v kritických okamihoch môžete oprieť.

Hrab

Ste disciplinované a máte rady poriadok. V živote ste za dodržiavanie pravidiel a predpisov. Ak teda niečo vybočí zo svojich štandardných koľají, vykoľají to aj vás. Na také situácie nie ste nikdy pripravená. Chýba vám spontánnosť, ale v partnerstve to dokážete vynahradiť vernosťou.

Figovník

Títo ľudia sú síce všestranní, ale občas trochu aj povrchní. Chcete všetko zažiť a skúsiť, ale baví vás to len chvíľu. Aj preto sa často stáva, že hoci na niečo máte talent, premrháte nim. Kariéra pre vás nie je taká dôležitá, lipnete skôr na zážitkoch. V tomto smere máte dobrodružnú povahu, ale charakterizuje vás tiež irónia, zmysel pre humor a obľúbenosť v kolektíve.

Buk

Ak vás charakterizuje tento strom, máte potom poriadne silnú náturu. Ste cieľavedomé a vedomé si svojej dominancie. Pri plnení svojich snov a ambícií nepoznáte prekážky, a ani priateľa. Ste vyslovene pracovitý typ, ale až tak, že občas dávate rodinu a priateľov na druhú koľaj. Ľudia si o vás často myslia, že ste namyslené, no len ten, kto vás pozná, vie, že to tak nie je.

Jabloň

Ste bohémsky typ, ktorý prispôsobuje realitu svojim predstavám, častokrát až naivným. Pre vašu povahu je charakteristická priateľskosť, takže na prvom mieste máte rodinu a blízkych. V partnerských vzťahoch ste trochu zasnívané, čo vás niekedy môže len sklamať. Realita a vaše sny sa totiž v mnohom líšia.

Jedľa

Títo ľudia majú svoj vlastný názor a predstavu o živote, a od nikoho si do toho nenechajú hovoriť. Vaša povaha je zložitá, a to aj po citovej stránke. Druhé pohlavie dokážete síce veľmi ľahko očariť, no zotrvať s vami vo vzťahu, a to nie len partnerskom, ale aj kamarátskom, je veľmi komplikované. Ľudia totiž nikdy nevedia, čo od vás čakať, a popravde, ani vy neviete, ako sa na druhý deň zobudíte.

Brest

Pohoda, poctivosť a úprimnosť sú vašou najväčšou devízou. Ľudia vás vyhľadávajú, pretože ste príjemný spoločník a dobre sa počúvate. V partnerstve však potrebujete byť tá dominantná a mať veci pod kontrolou. Vlastne aj v tejto oblasti chcete, aby vás počúvali. Ďalšou vašou vlastnosťou je zmysel pre detail, čím niekedy leziete okoliu na nervy, pretože zachádzate až do puntičkárstva.

Cyprus

Ak vás charakterizuje tento strom, milujete slobodu, jednoduchý život, ste skromné a nekonfliktné. Dokonca nemáte ani potrebu predvádzať sa. V rámci vzťahov ste veľmi citlivé, na svojich blízkych lipnete, ale neviete im to slovne prejaviť. Vynikajúco však zvládate stresové situácie.

Céder

Vaša energia je obrovská a vlastná je vám aj tvorivosť. Ste hrdé, panovačné, nedáte sa len tak ľahko podplatiť. Rovnako je pre vás dôležitá kariéra a financie, ako aj partnerstvo. Tieto dve veci kladiete na popredné priečky svojho hodnotového rebríčka. V každej oblasti sa prejavujete ako kreatívna a dobrodružná povaha.

Borovica

Od života očakávate veľa a aj viete, ako to dosiahnuť. Krízové situácie nie sú pre vás problém, máte totiž nekonečný optimizmus, ktorý je doslova nákazlivý. Máte v sebe obrovský potenciál, no niekedy ho neviete využiť, pretože sa strácate kamsi mimo reality. Je pekné, že svet vidíte ružovo, ale niekedy tie okuliare potrebujete aj zložiť.

Vŕba

Ak vás charakterizuje tento strom, ste ťažká povaha a ľudia s vami nevedia jednoducho vychádzať. Aj preto máte po svojom boku málo priateľov. Tých, ktorí pri vás však stoja, si ceníte nadovšetko. Typická je pre vás aj vysoká inteligencia, ktorá vás predurčuje k učeniu ostatných ľudí. Len otvorte svoje srdce, a naučte niečo aj seba.

Lipa

Máte rady pohodlný život bez stresov. Zvyčajne pri vás stojí šťastie, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Vrodená je vám aj diplomacia, takže sa vám ľahšie vychádza s ľuďmi v rôznych oblastiach života. V partnerstve ste však zbytočne žiarlivé, a to často aj bezdôvodne.

Dub

Sú to silné osobnosti, ktoré sú si aj vedomé svojej dôležitosti. Tešia a sa veľkému spoločenskému uznaniu, čo však na nich kladie aj zodpovednosť. Dávajte si však pozor na výbušnosť, ktorá vám to občas nečakane všetko kazí. V práci chcete byť vo vedúcich pozíciách, v partnerstve zas dominantné. Niekedy však treba poľaviť a nechcieť všetko tlčením na pílu.

Lieska

Ľudia s týmto stromovým totemom pomáhajú druhým nenápadne, no veľmi účinne. Zvyčajne stojíte v úzadí a vašimi nápadmi sa prezentujú druhí. Vám to však neprekáža, pretože ak z niečoho máte profitovať vy, nebojíte sa ani ohlásiť. Vo vzťahoch ste často náladové a váš partner sa musí naučiť, ako „ na vás“.

Jarabina

Máte v sebe silu, ktorú nie je navonok vidieť. Ste húževnaté a cieľavedomé, no pre svojich najbližších sa dokážete aj rozdať. Pozor by ste si mali dávať na návykové látky, pretože máte väčšie sklony ostať závislými. To, čo je pre vás pôžitkom, je zároveň aj vašou slabinou.

Javor

Ste originálne a rady ste tiež stredobodom pozornosti. Máte vrodenú zvedavosť, vďaka ktorej rady neustále objavujete nové veci. Typický je pre vás aj zmysel pre férovosť, za ktorý by ste sa vedeli do krvi pobiť. Občas vyzeráte namyslene, ale je to len vaša maska a nie pravá tvár.

Orech

Ste pevné a ťažko ovládateľné. O živote máte svojskú predstavu a držíte sa jej. Nepresvedčí vám nikto, že to nie je správne, vy máte vždy svoj vlastný pohľad. Je to preto, že vašou dominantnou vlastnosťou je aj tvrdohlavosť. No koho milujete, toho rozmaznávate.

Breza

Ste elegantné a skromné. Vďaka intuícii ľahko plávate životom, pozor si dávajte len na sebaistotu. Niekedy jej môžete mať pokojne viac. Potrebujete vedľa seba chápavého partnera, ktorý by vám bol oporou a zdieľal rovnaké morálne zásady ako máte vy.

Oliva

Máte množstvo vnútornej sily, ktorú by ste mohli doslova rozdávať. Vaša krása spočíva v kombinácii krásneho tela aj ducha. Aj v ostatných ľuďoch hľadáte v prvom rade to dobré. Rovnaký prístup očakávate aj vy od iných. Ste jemné a citlivé, preto ak vás niekto sklame, prežívate to ťažko. Vedeli by ste sa však rozdať, a tak nie je ani komplikované, aby ste vinníkovi odpustili.