Štvorhviezdičkový rezort v rakúskom Korutánsku patrí k prvým v Európe, ktorý má ekologický certifikát. Ponúka chlieb z vlastnej pekárne a dokonca aj vlastnú zmrzlinu. Z jednej strany ho obkolesuje prírodný rybník so zákutím na oddych, na druhej je bylinková záhrada. Tá susedí so sadom, v ktorom môžete po celý rok nasať energiu.

Štvorhviezdičkový rezort patrí k prvým v Európe, ktorý má ekologický certifikát.
Zdroj: BIO DABERER

Šetrný manažment

Okrem toho, že hotel vykurujú bio masou a recyklujú v ňom odpad, manažment každý mesiac hodnotí spotrebu vody a hľadá spôsob, ako ňou šetriť.  Ekologické blúznenie pre vyvolených ale nie je zadarmo. Za trojdňový relaxačný pobyt dáte od 397 eur, ak sa sem vydáte na týždeň, pripravte si poriadne plnú peňaženku...

Kúrite si pieckou

Ak túžite po objatí snehu a netradičnom zážitku, môžete sa vyspať v  centre Whitepod vo švajčiarskych Alpách. Rezort priateľský k prírode tvorí osemnásť menších kupolovitých iglu s manželskou posteľou, pieckou na kúrenie, sprchou a toaletou.

Kedysi väčšina stanov nemala vlastné toalety, dnes sa v nich uvelebíte v luxuse.
Zdroj: WHITEPOD

Súkromné zjazdovky

Kedysi väčšina stanov nemala vlastné toalety, dnes je okrem nich všade aj minibar, kávovar a niekde aj sauna. Originálne iglu nájdete v masíve Dents du Midi, vo výške 1700 metrov nad morom, v zime okolo nich vedú dve súkromné zjazdovky. Horská reštaurácia ponúka miestne jedlá. Dvaja dospelí zaplatia za jednu noc od 440 eur.