Prvým z troch tipov na výlet do Dolného Rakúska je obec Hadres, ktorá leží v mierne zvlnenej krajine údolia Pulka v regióne Weinviertel. Objavíte v nej najdlhšiu uličku s pivničkami v Rakúsku s jednou lisovňou hrozna vedľa druhej.

Vo vinárskej uličke sa v decembri konajú adventné trhy. Počas najbližšieho víkendu tu môžete navštíviť trh s remeselnými výrobkami a dobrotami z regiónu.

Krajina zázrakov

Zážitkové záhrady Kittenberger v Schiltern pri Langenlois sú čarovným botanickým svetom. Ľudia sa sem hrnú najmä v lete, no od začiatku decembra do ôsmeho januára sa päťdesiat tematických sadov premení na zázračnú vianočnú krajinu.

Päťdesiat sadov sa premení na vianočnú krajinu
Zdroj: Hadres (c) Weinviertel Tourismus GmbH / Wurnig, Kittenberger (c) Andreas Hofer, Klosterneuburg (c) Juergen Skarvan

Neopakovateľnú zimnú atmosféru tu vytvoria táboráky, fakle, obrovský plávajúci adventný veniec i domáce špeciality.
Termíny: denne do 22.12. od 11:30 do 19:00 hod., po 26.12. do 8.1. rovnako od 11:30 do 19:00 hod., 1.1.2023 zatvorené

Prvý raz v kláštore

Opátstvo Klosterneuburg, ktoré leží asi hodinu jazdy autom od Bratislavy, po prvýkrát pozýva turistov na Klosterneuburský advent vo svojich priestoroch.

Opátstvo Klosterneuburg
Zdroj: Andreas Hofer

Kláštorná záhrada sa rozsvieti pri svetelnej šou, trhovníci sa zídu na kláštorných nádvoriach. V Mramorovej sále je výstava betlehemov, v kláštorný i  farský kostol rozozvučia koncerty.
Termíny: 8.12., 10.-11.12., 17.-18.12., vždy od 10:00 do 20:00 hod.