Legendárni bratia Mario a Luigi sa zo slávnych videohier presunuli na veľké filmové plátno. Prsty v tom má štúdio Illumination, ktoré vytvorilo megaúspešnú sériu rozprávok Ja, zloduch. Teraz sa spojilo so spoločnosťou Nintendo, ktorá vytvorila postavičku Super Maria. Vznikol príbeh o dvoch bratoch inštalatéroch z okrajovej štvrte, ktorí sa starajú o vodovodnú sieť v New Yorku. Pri snahe vyriešiť celomestský vodovodný problém narazia na podzemné priestory. Luigi zmizne a jeho brat sa ho rozhodne hľadať, čo bude poriadne dobrodružné.

V utajení

S filmom robili poriadne tajnosti. Podoba Maria mala byť utajená až do vypustenia traileru, čo však nevyšlo, lebo deň predtým ju zverejnil pracovník McDonald's na komunikačnej platforme. Herci, medzi ktorých patrila napríklad aj Anya Taylor-Joy, zase dostali k dispozícii len svoje riadky, ktoré mali nahovoriť.

Samozrejme, slovenskí dabéri už mali celý text. Zaujímavé je, že dvoch filmových bratov tiež nahovorili bratia, Tomáš a Michal Hallonovci. Prezradili, že ako malí hrali Super Maria na gameboyi. Mimochodom, ak sa na rozprávku Super Mario Bros. vo filme vyberiete na Veľkonočnú nedeľu, ušetríte. Cinemax ponúka jednotné vstupné pre deti aj dospelých.