Komu nestačí pravidelný pohyb či teplá sprcha, môže sa vybrať na výlet za niektorou z ojedinelých skrášľovacích procedúr.  V japonskom mestečku Yunessun sa turisti uzdravujú v bazéne, ktorý je napustený červeným vínom, alkoholom z ryže či čiernou kávou. Ozajstným lákadlom miestnych kúpeľov je však bravčový vývar, v ktorom nechýba korenie, cesnak a rezance!

Polievka proti akné

„Procedúra posilňuje ľudské zdravie. Dámy si dokonca všimli, že ich pokožka je hebká a pevná. Zmizlo im z nej akné,“ tvrdí Ichiro Furuya, autor kúpeľnej polievky, pobyt v ktorej stojí asi 25 eur. Kúpele navštívila aj Miss Venezuela Vanessa Peretti, na túto procedúru si však zrejme netrúfla. A vy, ak sa aj do Japonska nedostanete, vývar proti akné a pre peknú pleť si môžete uvariť doma.

Netradičné procedúry turisti milujú. Čo na tom, že nie sú zďaleka také liečivé ako hovorí reklama...
Netradičné procedúry turisti milujú. Čo na tom, že nie sú zďaleka také liečivé ako hovorí reklama...
Zdroj: yunessun, ján dzúr,

Objatie hada

Japonci, ktorí sú špecialisti na netradičné kúry, pozývajú na masáž tváre živými slimákmi či na pleťovú masku z vtáčieho trusu! Vydržať v nej musíte celú noc a stojí asi 180 eur! Na ostrove Filipíny je zasa populárna masáž živým hadom. „Bolo to, akoby ma niekto silný objímal okolo ramien. Takmer som pri tom zaspala,“ prezradila jedna z klientok, keď ju z hadieho zovretia vyslobodili.

Procedúry v jaskyni

Nabrať nové sily však môžete aj za našimi humnami. Stačí, že sa vyberiete na výlet do poľskej Wieliczky. V jednom z najdrahších hotelov tu zaplatíte necelých 100 eur na osobu a tri noci a do dávnej soľnej bane sa vyberiete na denné procedúry, ktoré pomáhajú pri respiračných chorobách. Konajú sa v hĺbke sedemsto metrov pod zemou, trvajú šesť hodín a stoja asi 40 eur.

Wieliczka.
Wieliczka.
Zdroj: yunessun, ján dzúr

Vo Wieliczke naberiete energiu aj pri soľnej veži, po ktorej steká slaná voda. Vstup k nej stojí necelé 2 eurá, no účinky tejto kúry porovnávajú s pobytom pri Mŕtvom alebo Červenom mori. Na konci zimy tak získate lepšiu imunitu pred častým nachladnutím a chrípkami.