Lima, Peru
Kolíska peruánskej kuchyne, ktorá sa tu pripravuje po stáročia. Vydajte sa tam do cevicherías (ceviche je peruánsky pokrm z rýb), na koktaily Pisco a čerstvé morské plody.

Umbria, Taliansko
Vychutnajte si umenie, poklady a kulinárske špeciality Talianska bez zhonu a davov, aké sú v neďalekom Toskánsku či iných známejších destináciách.

Stánky s jedlom

Kuala Lumpur, Malajzia
Dlhodobo zatienené Bangkokom a Hanojom, rušné ulice Kuala Lumpur, lemované stánkami s jedlom a trhmi, s rušným nočným životom, ponúkajú množstvo fantastických čerstvých jedál.

Najviac mu z Malajzie chýba veľký výber exotického ovocia.
Zdroj: Getty Images

Fukuoka, Japonsko
Neuveriteľná mobilná gastronomická scéna Fukuoky vzrušuje chuťové poháriky a dopĺňa renomované stálice, akou je aj neprekonateľný hakata ramen

Pláže aj vinice

Južná Afrika
Kulinárska scéna najjužnejšej krajiny Afriky je poháňaná novou generáciou šéfkuchárov a doplnená o medzinárodne uznávané vinice.

EBE 31 Montevideo - Na snímke muž pije čaj maté na nábreží v Montevideu v Uruguaji 19. mája 2020. FOTO TASR/AP A man drinks mate as he sits on the seawall in Montevideo, Uruguay, Tuesday, May 19, 2020. (AP Photo/Matilde Campodonico)
Zdroj: Matilde Campodonico

Montevideo, Uruguaj
Nádherné uruguajské hlavné mesto s pokojnými plážami je ideálnym miestom na vychutnanie si jeho rýchlo sa rozvíjajúcej kulinárskej a vinárskej scény.