Presne také príbehy má rád aj český režisér Zdeněk Troška. Ani jeho najnovšia, v poradí už deviata rozprávka, sa nevymyká jeho vkusu. Jej príbeh našiel v ruskom rozprávkovom zborníku Krása nesmierna, dej len presunul na malebný vidiek južných Čiech a do romantických zámkov. Hrdinkou je dobrá a skromná Aninka, ktorá dobrovoľne robí slúžku dvom zlým sestrám. Je tu aj zlá princezná, ešte horšia ježibaba a mladý naivný princ, ktorému počarovali. Oproti iným Troškovým rozprávkam je tu však výnimka, tentoraz chýba čert.

Vyžmýkaný vodník

Namiesto čerta je tu vodník. Nie je strašidelný ani zlý, je to kamarát odvážnej dievčiny, ktorá putuje za nosom, aby vyslobodila svojho milého, a zažíva mnohé viac či menej príjemné dobrodružstvá.

Vodníka hrá český komik Lukáš Pavlásek. Je to jeho prvá veľká filmová postava a spoluprácu s Troškom si veľmi pochvaľuje. Už samotná ponuka mu vraj zalichotila, lebo patent na zelených mužíkov mal vždy Josef Dvořák. „Navyše Zdeněk zo mňa dokázal vyžmýkať schopnosti, o ktorých som netušil, že ich mám, trebárs chodiť po vode alebo sa premeniť na žabu,“ nadchýnal sa.

Strach na pľaci

Menej nadšená bola jeho filmová družka, herečka Anastázie Chocholatá. Ak má totiž z niečo panický strach, tak sú to žaby a v rozprávke to boli priamo jej hereckí partneri. Strach sa jej však oplatilo prekonať. Troškove filmy patria k divácky najnavštevovanejším a platí to aj o rozprávkach. Napríklad tá predchádzajúca, Čertoviny, bola tretím najnavštevovanejším filmom v Česku. Takže z neznámej devätnásťročnej herečky, pre ktorú je Zakliate pierko iba druhým filmom, bude možno odrazovým mostíkom do sveta popularity.