Hévíz: Rande v minerálke

Kúpeľné mestečko Hévíz leží v najkrajšej časti Balatonu, v župe Zala, dvesto kilometrov južne od Bratislavy. Jeho najväčším lákadlom je horúci rádioaktívny gejzír. Vyviera v jaskyni tridsaťosem metrov pod hladinou a termálnou vodou napĺňa kráter, ktorý je len o čosi menší ako naše Štrbské pleso.

Termálne jazero Hévíz môžete pokojne navštíviť aj v zime.
Termálne jazero Hévíz môžete pokojne navštíviť aj v zime.
Zdroj: Facebook

Maďarský prameň má takú silu, že voda v jazere sa každých dvadsaťosem hodín úplne vymení a v podstate neustále cirkuluje. Ani v tých najchladnejších zimných mesiacoch neklesne pod dvadsaťšesť stupňov Celzia, takže sa v nej môžete čľapkať celé hodiny. Hévízu hovoria aj jazero zázrakov, hotely v meste pre zamilovaných pripravili viaceré prekvapenia.

Zakopané: Rande v ľade

Mestečko Zakopané zaradili cestovateľské časopisy tento rok k top destináciám pre zamilovaných. Pod poľskými Tatrami vyrástlo snehové iglu s postavičkami z rozprávok Walta Disneyho, neďaleko neveľká zoologická záhrada, no najväčším lákadlom ostáva najväčší snehový labyrint na svete!

Romantika za hranicami Slovenska.
Romantika za hranicami Slovenska.
Zdroj: Ján Dzúr

Až v spleti ľadových uličiek spoznáte, či je vaša láska pevná, alebo sa pohádate už pri prvej prekážke! Bludisko je otvorené denne od 10.00 do 21.00 hod., základné vstupné je 20 poľských zlotých, necelých 5 eur. Snowlandia leží sotva dvadsaťpäť kilometrov od hraníc Oravy na severe Slovenska.