Uplynulo už skoro dvadsaťpäť rokov, odkedy filmové deti objavili zvláštnu spoločenskú hru Jumanji. Doslova vtiahla hráčov do deja. Až tak, že im išlo často o život.

Zo stolovej hry videohra

Film, v ktorom hviezdili Robin Williams alebo Kirsten Dunst, sa stal klasikou rodinných dobrodružných fantasy filmov. Bolo len otázkou času, kedy príde pokračovanie. Priaznivci si síce museli počkať dosť dlho, ale dočkali sa pred dvoma rokmi, keď filmári Jumanji opäť oprášili a zmodernizovali. Bohužiaľ, z hry definitívne vypadol Robin Williams, ktorý krátko pred spustením nakrúcania spáchal samovraždu. Ďalšia zmena súvisela s technickým pokrokom, a tak Jumanji už nebola stolová hra, ale videohra. A, samozrejme, filmové efekty a triky boli na oveľa vyššej úrovni.

Pocta, nie remake

Nový tvorivý tím sa nesnažil spraviť remake pôvodného slávneho filmu. Radšej spravil voľné pokračovanie, ktoré bolo zároveň poctou mŕtvemu Robinovi Williamsovi. A bol to veľký úspech, takže tu už máme ďalší level, ktorý práve prichádza do kín.

V pokračovaní sa do deja vracajú Martha, Bethany a Fridge, aby našli záhadne zmiznutého Spencera. Zistia však, že hra sa zmenila a prežiť v svete Jumanji je oveľa náročnejšie než predtým. Už to totiž nie je iba džungľa, ale aj rozpálená púšť či zasnežené hory plné nástrah. V každom prípade, opäť sa je na čo pozerať a digitálne triky vrážajú dych. Teda najmä malým divákom, lebo film je prístupný už od sedem rokov.