Je to aj preto, že kým viaceré z potenciálnych kinohitov boli po nástupe pandémie stiahnuté z kín a uvedené na internete, jeden z najuznávanejších režisérov súčasnosti to odmietol. Tvorca veľkofilmov Nolan sa osobne zasadil o to, aby jeho najnovšiu snímku podobný osud nestretol. Podľa jeho vlastných slov bola nakrútená pre filmové plátna a práve tam si ju fanúšikovia a fanúšičky užijú najlepšie.

Splnil si sen

Mal pravdu, prešpekulované efekty by na malej obrazovke nevynikli. „Tenet má oveľa viac akčných scén, než akýkoľvek môj predchádzajúci film,“ tvrdí Nolan. Dej sa krúti okolo snahy zabrániť tretej svetovej vojne a režisér priznáva, že si snímkou splnil sen – vyskúšať si žáner špionážnych filmov.

„Viac nolanovské to už byť nemôže,“ hovorí o snímke herec Robert Pattinson, predstaviteľ jednej z hlavných postáv. „Každý jeho film je jedinečný a vznik tohto sprevádzali úžasné výkony zo všetkých stránok. S ničím sa nedá porovnať,“ pochvaľuje si bývalý upír spoluprácu.

 

Bál sa o rolu

Hviezda Twilightu a úspešný model dokonca prehovoril, ako sa bál, že ho Nolan odmietne. Režisér mu vraj volal do Londýna a pozval ho na trojhodinovú schôdzku. Pattinson vôbec netušil, prečo tam sedí, lebo len viedli dlhý rozhovor o všeličom. Až na záver sa herca spýtal, či si nechce prečítať jeho scenár. Vtedy už bol Robert taký unavený, že sa zaujímal len o čokoládu, ktorá bola na stole. Keď o kúsok požiadal, Nolan rozhovor rázne ukončil a Pattinson sa bál, či ho neurazil a neprišiel tak o veľkú príležitosť.

Ale nestalo sa, Nolanovi sa páčil. Vôbec, šťastena je teraz Pattinsonovi naklonená, lebo vzápätí sa dozvedel, že ho obsadili aj do nového Batmana. Bolo to symbolické, lebo práve Nolan režíroval v minulosti tri batmanskovské filmy Batman začína (2005), Temný rytier (2008) a Temný rytíer povstal (2012).

Momentálne je však nakrúcanie pozastavené, lebo Pattinson mal pozotívny test na koronavírus.