Rovnako ako v prípade geniálneho tenora nebol film zďaleka zaujímavý len pre milovníkov opery, aj dokument Diego Maradona osloví i tých, čo o futbale nemajú ani šajn. Odhaľuje totiž nielen športovú, ale aj ľudskú tvár hráča, ktorý bol viacerými anketami zvolený za najlepšieho futbalistu všetkých čias. Strhujúci portrét jednej z najslávnejších kontroverzných osobností navyše natočil držiteľ Oscara Asif Kapadia.

Odtajnenie súkromia

Kapadia vo filme využil viac než 500 záberov z Maradonovho súkromného archívu. Režisér, ktorý získal uznanie a úspech vďaka životopisným dokumentom Senna a Amy, divákom ponúka príbeh fenomenálneho futbalistu, ako ho nepoznajú. Navyše sa mu podarilo prehovoriť na účinkovanie vo filme aj viacero futbalistových blízkych a získať množstvo ich nahrávok.

„Je to ozajstný bojovník,“ hovorí o Maradonovi a dodáva: „Nezáleží na tom, koľkokrát spadne, vždy sa postaví a pokračuje ďalej. Ako by niekto s podobným pôvodom, kto si prejde všetkým, čím si prešiel on, mohol ostať bez následkov?“

Pán divoký

Nuž Maradona spadol nespočetne veľa ráz. Usmievavý chlapec z predmestia, ktorý miloval futbal a svoju veľkú rodinu, sa vďaka obrovskému talentu stal idolom miliónov fanúšikov po celom svete. Nečudo, že to s ním zamávalo. Divoké večierky, nevery, podvody, kokaín, pletky s mafiou a so zákonom. Aj o tom všetkom rozpráva dokument Diego Maradona, ktorý sa zameriava na jeho najdivokejšie obdobie pôsobenia v talianskom Neapole. Publikum sa dozvie nielen to, ako dotiahol rodnú Argentínu k Svetovému poháru, ale aj tom, ako prepadol drogovej závislosti a zaprel nemanželského syna.