Vraj ho zneužili a nemieni to nechať len tak! Štefan Skrúcaný si pred dvomi rokmi po oslovení MUDr. Pallovou dal vyplniť nosovo-ústne vrásky kyselinou hyalurónovou v pezinskom Inštitúte estetickej medicíny. Zákrok podstúpil raz, netušiac, že fotka z neho sa bude v priebehu ďalších dvoch rokov pravidelne objavovať v médiách či v platených inzerciách rôznych internetových portálov. V začiatkoch sa údajne dohodli ešte aj na reklame formou bilbordov s tým, že nastane určité plnenie aj zo strany kliniky. Podľa našich informácií však nastal problém. Sympatickému hercovi sa nepozdáva, že inštitút narába s jeho fotkami v miere, na akej sa nedohodli. Údajne sa dokonca obzerá po právnikoch. Keď sme ho oslovili, zdráhal sa celý konflikt farbisto opísať, no nepoprel ho. „Je pravda, že ma isté veci prekvapili, ale celé je to ešte neuzavreté a nedoriešené. Možno došlo k nejakým nezrovnalostiam, ale o tom je naozaj predčasné hovoriť. Verím, že sa s doktorkou Pallovou dohodneme,“ zvolil diplomatický tón Skrúcaný.

V skoré urovnanie potenciálneho konfliktu dúfa aj doktora Alena Pallová z inštitútu. „S pánom Skrúcaným sme spolupracovali dlhšie, dokonca bol tvárou nášho inštitútu aj v rámci bilbordovej kampane. Rovnako ako s mnohými inými, aj s ním sme mali takú istú barterovú dohodu,“ hovorí pre Šarm.

Výhodná spolupráca

Známa vec je, že ceny za takéto úkony sú závratné. Napríklad obľúbená celebritná mezoterapia, pri ktorej sa do pokožky aplikuje vitamínový kokteil, vyjde na deväťdesiat eur a procedúru treba niekoľkokrát zopakovať. Alebo Drakulova metóda za viac ako šesťsto eur za tri sedenia. Nič z toho však väčšinou známi ľudia neplatia. Zákroky absolvujú zväčša grátis výmenou za to, že sa ich fotografie v lekárskom kresle rozšíria do médií. „Je to bežná barterová spolupráca. Niektorých z nich som ja osobne oslovila a navrhla spoluprácu formou bartera. Nie je to tak, že by sa mi sami ponúkali a chceli niečo zadarmo. Absolvujú u nás zákrok, ktorý má určitú hodnotu, a ich mená tiež majú určitú hodnotu. Je to výhodné pre obe strany, neriešime žiadne zmluvy, dohodneme sa ústne a zatiaľ to vždy platilo,“ vysvetľuje Alena Pallová. Centrám, ktoré sa estetickej medicíne venujú, sa takýto barter.

Na stránke inštitútu sa objavuje aj s ďalšími celebritami. Foto: Internet

Počítajme: Skrúcaný dostal podľa cenníka grátis zákrok v hodnote od 230 do 690 eur. Vzápätí sa však objavil vo viacerých denníkoch, týždenníkoch a na internete. Keby si centrum malo zaplatiť napríklad polstranovú inzerciu v spoločenskom týždenníku, vyjde ho to 4 000 eur, celá stránka až 7 500 eur. Doktorka Pallová tak ušetrila tisícky eur, ktoré by inak za komerčnú prezentáciu svojej práce musela zaplatiť. „Z marketingového hľadiska je takáto spolupráca pre nás zaujímavá,“ potvrdzuje Pallová. Jednoducho urobia zopár zákrokov do roka na vlastné náklady a výmenou za ne sa môžu pýšiť známymi tvárami a ďalšími platiacimi klientmi.

Epilácia bez epilácie

Masívna reklamná kampaň kliniky by mohla svedčiť o tom, že Skrúcaný tu absolvuje zákroky ako na bežiacom páse. Podľa našich informácií však herec na žiadne zákroky k MUDr. Pallovej nechodí. O to prekvapujúcejšie pôsobí informácia na internetovom portáli kliniky, kde nájdete v sekcii Odporúčame nasledovný text: „Štefan Skrúcaný odporúča jedinečnú a vysokoúčinnú epiláciu podpazušia u mužov, diódovým laserom s trvalým účinkom.“ Na našu otázku, či ozaj podstúpil a odporúča epiláciu podpazušia, nám prekvapený Skrúcaný po chvíľke smiechu zahlásil: „Skúste mi to povedať ešte raz a po slovensky. Lebo naozaj neviem, o čo ide.“

Je teda evidentné, že tu niečo nesedí. Skrúcaný tento zákrok nielenže neabsolvoval, ale ani netuší, že by ho mal niekde odporúčať. V každom prípade, či ide o problém, alebo len o nedorozumenie, to ukážu možno už najbližšie týždne.

Čobejová má dvere otvorené

Zmenou doslova od hlavy po päty prešla v rovnakom inštitúte aj herečka Michaela Čobejová. Operácia horných viečok, laserové omladenie, botulotoxín, výplne vrások, Drakulova terapia, oxygenesis, zoštíhľujúce procedúry LPG a vibračná plošina. Zákroky v hodnote tisícov eur mala celkom zdarma.

Foto: Archív

Krátko po pôrode druhej dcéry sa rozhodla dostať do formy. Schudla osemnásť kíl a potom sa vložila do starostlivosti odborníkov, ktorí z nej vymodelovali novú ženu. Michaela má dnes útlu postavu stredoškoláčky a vďaka zákrokom pôsobí ako dievčatko. Jej fotografie z ambulancie, ako do nej doktorka vpichuje výživné kokteily a skúša nové metódy, sa dostali takmer do všetkých médií, kde rotujú dodnes. Okrem toho je herečka v zrelom veku skvelou chodiacou reklamou aj pre dámy, ktoré si mysleli, že sa so svojím vzhľadom a starnutím musia zmieriť. Nemusia, stačí pohľad na vyžehlenú Čobejovú bez vrások a je jasné, že prírodné zákony sa dajú prekabátiť. V dráždivých pózach sa neskôr dala nafotiť aj na bilbordy, ktoré viseli po celom Slovensku. Spolupráca sa jej oplatila, a tak má dvere do ambulancie otvorené, kedykoľvek sa jej zazdá, že potrebuje niečo na sebe vylepšiť. „S Miškou máme nadštandardné vzťahy, dokonca sme sa aj skamarátili, a preto jej vyhoviem vždy a rada, ak niečo potrebuje,“ potvrdzuje. Nie div, Čobejová svoju rolu reklamného pútača na estetickú medicínu zobrala vážne a dnes už azda na Slovensku nie je človeka, ktorý by o jej novonadobudnutej mladosti do detailov nevedel.