Na toto sme doposiaľ neboli zvyknutí. Po veľkých ťažiskových projektoch, kinopremiérach a nových moderátorských tvárach siahla Markíza po ľahšej forme televíznej zábavy. A to doslova. Veď čo už môže byť „ľahšie“ ako mapovanie životov ľudí zatvorených na ploche niekoľkých štvorcových metrov na farmách, plážach či v hoteloch? No predsa erotika. Hoci taká prvoplánová, v našich končinách však ešte neopozeraná. Koncept krásnej baby, ktorá vykladá o športe a popri tom sa ešte aj vyzlieka? Divák nemôže chcieť viac.

Vlk sýty aj koza celá

Boží projekt sa po dvoch týždňoch javí ako hit. „Oficiálne čísla ešte nemáme, ale sledovanosť je naozaj veľmi slušná,“ hovorí človek zo zákulisia na margo prvých úspechov. Nielen diváci sú spokojní, ani samotné moderátorské hviezdičky na čele s ostrieľanou Andreou Járovou sa nesťažujú. „Robím to druhý týždeň a táto práca sa mi veľmi páči. Som s ňou spokojná,“ dušuje sa jedna z kvinteta odvážnych krások Monika Hrajnohová. Tá s odhaľovaním problém nemá, preto túto ponuku prijala bez mihnutia oka. „Odhaľovanie je prirodzená vec. Niektorí to robia, niektorí nie a my sme tu tie kočky, ktoré sa chcú odhaľovať,“ obhajuje seba aj počiny svojich kolegýň kontroverzná čiernovláska. Popri nej a Andrei majú možnosť zviditeľniť sa ďalšie „šikovné“ dievčatá. K tým známejším patrí Gabika Bullová z ostatnej Farmy, ale aj žena krv a mlieko Michaela Gubranová či Simona Butinová. Okrem mediálneho výslnia majú vraj prácu aj dobre finančne ohodnotenú. Každá za svoj krátky štek dostane okolo tisíc eur. „Poviem iba, že som veľmi spokojná,“ prezradila nám pri otázke financií Monika.

Pomáha aj Zápala

Baby sú síce začiatočníčky a s čítačkou sa zoznámili iba pred pár dňami, v redakcii športu majú ochotných pomocníkov, ktorí im radi poskytnú pár nezištných rád. Dievčatám občas pomôže aj bývalý športový redaktor Jaro Zápala. „Jaro mi radí, ako mám text prečítať, kde zdôrazniť nejaké vety. Kde čítanie zrýchliť, kde spomaliť,“ vysvetľuje Monika. Tá doposiaľ neabsolvovala žiadne hodiny rétoriky, takže dobre mienené rady od skúsenejších kolegov prijíma s veľkým rešpektom a radosťou. „Šporťáci prídu pomôcť, ale inak nemám nikoho, kto by mi mal s verbálnym prejavom pomáhať. Myslím si však, že to postupom času zvládnem aj sama,“ zamýšľa sa bývalá farmárka, ktorá rovnako ako jej spolupútničky prešla kastingom pozostávajúcim z dvoch „jednoduchých“ úloh. „Dostala som text, ktorý som mala prečítať, a popri tom som sa vyzliekala,“ ozrejmila svoju cestu k úspechu. Ten si práve začína užívať plným priehrštím. „Muži sa so mnou chcú zoznamovať, ale tento rok to zvládnem bez chlapa a nebudem sa nejako viazať,“ upozornila nás čiernovláska, ktorá chce byť jednoznačne single. Takúto prácu by ťažko vysvetlila stálemu partnerovi. Aj mamina mala čo robiť, keď ju na obraze zbadala po prvý raz. „Pár ľudí, ktorí netušili, aký bude záver programu, z toho boli trošku v šoku, ale v pohode to potom zvládli. Mamina to skritizovala, ale potom to predýchala a už je rada,“ uzavrela spokojná novopečená moderátorka.

Vlastná štylistka

Hoci televízia neinvestovala do rečového prejavu dievčat, zafinancovala aspoň ich odvážne outfity. Každý, hoci len malý kúsok odevu stojí okolo sto eur a pri výbere im pomáha skúsený štylista. Keďže jedna z dievčat je profesionálna striptérka, občas si na nakrúcanie prinesie svoje vlastné kostýmy. „Baby majú, samozrejme, možnosť obliecť si aj vlastné veci, spodnú bielizeň či šaty. Snažíme sa ich outfity striedať. Občas sú spoločenskejšie, občas športové,“ doplnil náš zdroj. Zdá sa, že o odvážne krásky je výborné postarané a ony si užívajú nový rozprávkový džob...