V našich domovoch trávime posledné mesiace omnoho viac času, ako sme boli kedy zvyknutí. Na začiatku koronavírusovej pandémie sme si húfne prešli reorganizáciou šatníkov či prechodom na home office úpravami domácnosti na pracovisko. Po roku v nových podmienkach nie div, keď mnohí strácajú pozitívne nastavenie a upadajú na duchu. Ako si pomôcť?

Vylepšite vzduch

Rozptyľovanie esenciálnych olejov je osvedčený spôsob na pozdvihnutie nálady, podporu uvoľnenia, relaxácie a zlepšenie celkového zdravia. Tak ako existujú oleje, ktoré sú lepšie než iné na pridanie do kozmetiky, čistiacich produktov alebo prania, sú aj špecifické vône, ktoré dodajú tú správnu atmosféru do každej izby vášho domu či bytu.

Keď pustíte difúzor, esenciálne oleje preniknú do vášho čuchového systému a majú priamy prístup k limbickému systému, ktorý je tiež známy ako emocionálny mozog. Keď inhalujeme určité esenciálne oleje, môžeme docieliť relaxáciu, zmiernenie stresu, pozdvihnutie nálady, zlepšenie pracovných výkonov a tiež lepší spánok. Treba preto naplniť vzduch tou dokonalou vôňou, ideálnou pre jednotlivé miestnosti.

Esenciálne oleje
Zdroj: shutterstock