Tento film poteší hlavne milovníkov komiksov, ktorých je medzi divákmi viac než dosť. Na plátna sa totiž dostal jeden z kreslených  bestsellerov. Bohužiaľ, na Slovensku si na neho budeme musieť trochu počkať, keďže pre koronavírus sa premiéra presunula. No aspoň vás navnadíme na to, čo vás čaká, keď kiná zase začnú hrať.

 

Oživený a zneužitý

Akčný herec Vin Diesel v ňom stvárňuje vojaka Raya Garrisona, ktorého síce zabili v boji, no korporácia RST ho oživí ako superhrdinu Bloodshota. Vďaka nanotechnológiám kolujúcim v jeho žilách je z neho teraz nezastaviteľný bojovník obdarený nadľudskou silou a tiež schopnosťou uzdravovať. Problém je v tom, že korporácia neovláda iba jeho telo, ale aj myseľ a spomienky, takže Ray zrazu nevie rozlíšiť, čo je skutočnosť a čo manipulácia. Ako správny superhrdina sa však rozhodne, že to tak nenechá a manipulácii sa vzoprie. 

Mal ho hrať iný

V hlavnej úlohe sa prezentuje slávny svalovec, ktorého preslávila najmä nekonečná séria Rýchle a zbesilo. Pôvodne však rolu nemal hrať on, produkcia uvažovala o držiteľovi Oscara Jaredovi Letovi. Napokon však uprednostnili herca, ktorý sa namiesto Oscara môže pýšiť nomináciou na Zlatú malinu ako najhorší herec roku 2004 vo filme Riddick: Kronika temna. Čo však neznamená, že nemá rákoš fanúšikov, ktorí si jeho najnovší film pôjdu radi pozrieť. Najmä keď Vinovo krédo znie: „Možno nie som veľký inteligent ani fešák, ako sa o mne hovorí. Zato som však poriadne cool!“ A poriadne cool je aj vo svojom ďalšom filme.

Vedeli ste, že...?

  • Vin Diesel pracoval ako vyhadzovač v nočných kluboch. Vďaka tomu napísal scenár pre film Doorman, ktorý sa však nikdy nerealizoval.
  • Jeden čas skúsil predávať žiarovky v telemarketingu.
  • Aby získal rolu vo filme Stevena Spielberga, poslal mu trojstranový list, kde chválil jeho prácu, predovšetkým Schindlerov zoznam. Režiséra list natoľko zaujal, že mu ponúkol menšiu rolu vo filme Zachráňte vojaka Ryana.
  • Vin Diesel má svoje dvojča. Brat Paul Vincent sa narodil o 14 minút neskôr. Súrodenci vyrastali s nevlastným otcom a svojho biologického otca nikdy nepoznali.