Pri rodinných filmoch nemá zväčša divák veľké umelecké očakávania. Samozrejme, aj tu existujú klenoty, napríklad komédia tisícročia S tebou ma baví svet. Zvyčajne však ide hlavne o to, aby si do kina mohli vyraziť spoločne deti a dospelí a ani jedna veková kategória sa neznesiteľne nenudila. Toto však určite nie je prípad francúzskej snímky Zabudnutý princ, ktorá sa práve hrá v slovenských kinách.

Oscarový režisér

Veľa sľubuje hneď meno režiséra. Michel Hazanavicius je tvorcom ambicióznej čiernobielej romantickej drámy The Artist ocenenej piatimi Oscarmi. Bol to len druhý nefarebný film oscarovej histórie po roku 1960, ktorému sa to podarilo. Plus išlo o vôbec prvú neanglicky hovorenú snímku, ktorá si odniesla sošku v kategórii Najlepší film. Svoju nomináciu premenil aj Hazanavicius, ktorý rozhodne nepatrí k umelcom chrliacim jeden projekt za druhým. Od oscarového úspechu v roku 2011 nakrútil iba dva filmy, Zabudnutý princ je tretí.   

Zabudnutý tato

Hlavným hrdinom príbehu je otec, ktorý pre svoju sedemročnú dcérku vymyslel celú rozprávkovú krajinu Rozprávkoland, do ktorej ju vodí večer čo večer pred spaním. Vždy osobne vystupuje v hlavnej úlohe princa, ktorý zažíva rôzne dobrodružstvá. Lenže jedného dňa Sophia vyrastie a pubertiačku viac než otcove rozprávky zaujíma chalan v jej veku. Nie je jednoduché vymyslieť, ako nestratiť význam v jej živote… Téma, ktorá zaujíma nejedného rodiča dospievajúceho dieťaťa.

Sy sa vracia

Okrem témy či vizuálnej krásy má Zabudnutý princ ešte jeden bonus, hlavného predstaviteľa. Rolu otca si totiž zahral Omar Sy, určite najobľúbenejší európsky černošský herec. Srdce divákov si získal vďaka dráme Nedotknuteľní, kde hral bezprostredného ošetrovateľa úplne ochrnutého chlapíka. Vtedy jeho hviezda prudko vystrelila a ide z roly do roly. Vrátane rodinného filmu Aj dvaja sú rodina, kde si zhodou okolností tiež zahral otca dievčatka. Takže keď sa vám bude páčiť Zabudnutý princ, po návšteve kina si doma môžete so svojím dieťaťom pozrieť aj túto milú komédiu.