Nová česká komédia Šťastie je krásna vec láka divákov aj na Richarda Müllera. Veď každému, kto nie hudobný ignorant, pri vyslovení názvu tohto filmu iste napadne aj jeho slávny song z ikonickej dielne Hapka – Horáček. Slovenský spevák naspieval „Štestí“ už pred tridsiatimi rokmi, stále však patrí medzi jeho najväčšie hity. A teraz dokonca inšpirovala filmárov.

Prachy a šťastie

Komédia, kde hlavné úlohy hrajú Petra Hřebíčková a Karel Zima, sa totiž točí okolo peňazí a šťastia. Znenazdajky totiž mladí manželia vyhrajú slušnú sumičku, ktorá im totálne obráti život naruby. Zo zadlžených zaľúbencov sa zrazu stanú pracháči, ktorí rozhodne nevedia hospodáriť. Prachy im prinesú kopu problémov. Napríklad veľa nových kamarátov, ktorých mastná sumička láka ako osy med. To všetko rozháda manželov tak, že sa schyľuje až k rozvodu…

Zmenil názor

Samozrejme, že v komédii musí zaznieť aj slávna pieseň, podľa ktorej je pomenovaná. Okrem nej však Richard Müller naspieval aj ďalší nový song Chladný deň. Samého ho vraj záujem o jeho osobu prekvapil.

„Keď mi producent zavolal, či by som naspieval aj ďalšiu pieseň pre film, pripadalo mi to najprv ako absurdný nápad mať tam dve pesničky. Veď tvorcovia už použili originálnu skladbu Štěstí je krásná věc, ktorú som naspieval pred tridsiatimi rokmi. Keď mi však poslali novú pesničku, zmenil som názor,“ priznáva spevák.

Pesničku zložil hudobný skladateľ René Rypar a otextovala ju Gábina Osvaldová. Tomu sa nedalo odolať. „Tento song má celkom inú atmosféru než Šťastie. Povedal by som, že až epickú. Vypočul som si ho niekoľkokrát, pozrel si film a dostal som chuť to skúsiť. Ten hudobný podklad je naozaj krásny a naozaj ma teší, že mám nakoniec vo filme dve pesničky.“

Müller však nie je jediný spevák. Vo filme sa objaví Petr Kotvald, ktorý bol aj na pľaci. Spieval hercom pri milostnej scéne Mumuland. Dokonca osobne, takže sa ocitol aj v posteli s polonahou Hřebíčkovou, ktorá priznala, že z toho bola trochu v šoku.

Zmena režiséra

Komédia, ktorá sa už hrá aj v slovenských kinách, však mala na rozdiel od svojho mena smolu. Už siedmy deň nakrúcania mal totiž jej režisér Tomáš Svoboda vážnu dopravnú nehodu. Skončil v nemocnici so zlomenou kľúčnou kosťou a s polámanými rebrami, takže v práci nemohol pokračovať. A tak sa musel vzdať režisérskej stoličky a film dokončil režisér Jiří Novák.