Priam rozprávkový zámok Červená Lhota leží tak trochu bokom od hlavných turistických lákadiel  južných Čiech, no vás čím prekvapiť.  Natočili v ňom legendárnu Zlatovlásku, Princeznú na hrášku, epizódu z Pána Tau, k tomu bájku o Zatúlanej princeznej, či jeden diel povestnej Nemocnice na okraji mesta.

Zámok Červená Lhota.
Zdroj: JÁN DZÚR

Vodný hrad je v jeseni zatvorený, no prechádzka okolo neho patrí k najkrajším v Česku. V Červenej Lhote je tiež rodinná galéria Helen, v ktorej uvidíte diela významných českých sklárov a maliarov. Okolie je ako stvorené na výlety, určite nevynechajte Múzeum povrazov v Deštnej. Otvorené je na objednávku, vstupné je 90 českých korún pre dospelého.

Hluboká nad Vltavou: České Anglicko

Jeden z najospevovanejších českých zámkov, Hluboká nad Vltavou, leží tridsať kilometrov západne od Třeboně. Takmer tristo rokov v ňom vládol rod Schwarzenbergovcov, ktorý ho v devätnástom storočí prestaval podľa anglického Windsoru. Vidieť ste ho mohli v rozprávkach Pyšná princezná, Traja bratia, ale tiež v americkom filme Underworld: Krvavé vojny.

Hluboká nad Vltavou láka aj na rytierske súboje.
Zdroj: JÁN DZÚR

V novembri je v Hlubokej otvorená Zimná trasa, prejsť si ju môžete denne okrem pondelka, od 09.00 hod., do 16.00 hod. Lístok stojí 180 českých korún, do interiérov vás ale pustia iba s respirátorom! V Hlubokej nad Vltavou je tiež zoologická záhrada, v novembri je otvorená od 8:30 hod. do 16:00 hod.