Plným právom. Z Viktora sa na staré kolená stal morózny chlapík, ktorého všetko irituje. Najviac technický pokrok. Jeho žena, naopak, odmieta zostarnúť. Ide s dobou, nová technika ju baví, má všetky vymoženosti. Nerezignovala ani na svoje ženstvo a má milenca. Jej negatívny manžel ju však natoľko irituje, že mu jedného nevrlého rána spakuje kufre. Paradoxne, je to najlepšie, čo pre oboch mohla urobiť.

Nová mladosť

Po počiatočnom šoku jej muž totiž chytí nový dych. Vďaka zážitkovej hre, ktorá umožňuje aktérom ocitnúť sa v dobe, ktorú si vyberú. Niekto chce vyskúšať, aké to bolo pri stole Ľudovíta XVI., iného zaujímajú šialené časy Hitlera. Viktor však nemá záujem o historické exkurzy. On sa chce vrátiť do vlastnej mladosti. Do sedemdesiatych rokov minulého storočia, do kaviarne, kde sa šialene zamiloval do svojej ženy. Agentúra Time Travelers mu to umožní. A on sa naozaj znova zaľúbi. Do herečky, ktorá stvárňuje jeho mladú ženu. Aj platonická láska stačí na to, aby oživol. A o oživeného muža má zrazu záujem aj jeho stará žena…

Francúzsky šarm

Romantická komédia Nicolasa Bedosa je nakrútená s francúzskym šarmom a s excelentnými hereckými výkonmi. Navyše pripomenie slávnu starú hereckú gardu na čele s Fanny Ardant (70), ktorá ani v sedemdesiatke nestratila nič zo svojej povestnej krásy a šarmu. Ak máte teda radi kvalitné filmy, La Belle Époque, po slovensky Zažiť to znovu, určite nepremeškajte.