Celosvetová premiéra hororu It, čiže To, bola 5. septembra 2017 v Los Angeles a spôsobila hrozivú senzáciu. Presne o dva roky prichádza do slovenských kín rovnako hrôzostrašné pokračovanie To Kapitola 2.

Psychopat ako inšpirácia

Inšpiráciou na knižného a teraz už aj filmového klauna Pennywisa, bol Kingovi americký sériový vrah John Wayne Gacy. Psychopat, ktorý sa prezliekal za klauna a vystupoval na detských oslavách, má na svedomí minimálne 33 chlapcov, ktorých brutálne zavraždil. Z rovnakého, no ešte aj nadprirodzeného monštra spravil kráľ hororu hlavného strašidelného hrdinu svojej dvadsiatej druhej knihy. Stala sa najpredávanejším titulom roku 1986!

A rovnako dobre si počínal aj film, ktorý sa stal najlepšie zarábajúcim hororom v histórii USA. Autor predlohy Stephen King, ktorý bol pozvaný na jedno z exkluzívnych premietaní, zverejnil na svojom Twitteri, že film prevýšil všetky jeho očakávania. Zároveň už vtedy prezradil, že ide len o sfilmovanie prvej polovice románu. A teraz je tu konečne aj druhá časť.

Ešte horší

V pokračovaní sa do mesta Derry vracia zlo. Ubehlo dvadsaťsedem rokov – fanúšikovia knihy a filmu vedia, že vraždiace monštrum prichádza v pravidelných cykloch! Detskí priatelia, ktorí si toľko vytrpeli v jednotke, sú teda už dávno dospelí a ich cesty sa rozišli. Mike je jediný, kto zostal v rodnom meste, a tak vie, že To je tu zas. A zavolá členom starého detského klubu, aby s ním prišli bojovať. Nie je to jednoduché rozhodnutie, lebo každý má kopu hororových zážitkov z minula a navyše klaun je teraz ešte horší než predtým...