Vždy, keď niekomu prajeme, neobíde sa to bez priania šťastia a zdravia. Zatiaľ čo sa o zdravie musí starať každý sám, trochu toho šťastíčka môžeme darovať kľudne ako vianočný darček. Ak nechcete dávať klasickú obálku s peniazmi, vsaďte na drahé kovy

Napríklad strieborná medaila Šťastie od Českej mincovne je nielen hodnotným darčekom, ale taktiež originálnym prianím. Schválne, v koľkých jazykoch by ste vedeli povedať slovo „šťastie“? Táto minca ponúka sedem magických prekladov. Ďalšou zaujímavým variantom darovaného šťastia je taktiež stierací los, ktorý naviac zaistí aj napínavé chvíľky.

Učenie je zábava

Darčeky formou zážitku sú stále najobľúbenejšie. Nemusíte dávať hneď zoskok padákom – lepšou voľbou bude vybrať podľa záľub a koníčkov obdarovaného. Má rád zvieratá? Splňte mu prianie tým, že sa stane na deň opatrovníkom v zoo. Zbožňuje pochúťkové špeciality? Pošlite ho na slimačiu farmu s ochutnávkou.

Minca s prekladom slova šťastie.
Zdroj: CESKAMINCOVNA.CZ

Zážitkom ale môže byť aj kurz či workshop. Zmienila sa maminka, že by sa rada konečne naučila správne líčiť? Chcela by sa babička naučiť s modernými technológiami? Alebo by sa váš otec rád zlepšil v práci s objektívom? Väčšina prevádzok ponúka špeciálne vouchre bez dátumu, takže si obdarovaný môže sám určiť, ktorý deň sa mu hodí, a vy sa tak nemusíte báť, že voucher prepadne.

Ja nič nepotrebujem

No a ten, kto stále dokola tvrdí, že nič nechce, môže dostať naozajstné nefalšované „nič“. A to dokonca v darčekovom balení, ktoré je na internete bežne k dostátiu. Ide o vtipný darček bez ďalšieho využitia, ale o zábavu bude určite postarané. Ak máte deti, môžete výrobu zadať im a z darčekov vznikne pekná rodinná spomienka.