Decembrové zatmenie Slnka 26. 12. a vstup Slnka do Kozorožca (22.12.) sú aspekty, ktoré zdôraznia schopnosť spoľahnúť sa na danosti, ktoré človek má.

Astrologické aspekty decembra

Jupiter už v úvode mesiaca podporil rozhodnosť, ambície, zodpovednosť, prekoná blokády popierajúce šance na úspech. Spln v Blížencoch pomohol zlepšiť problémové vzťahy a do každého dňa dá viac porozumenia a rešpektu.  Chirón prebudí záujem o nové projekty, bude však žiadať o vytrvalosť v rozhodnutiach. Odložte starú rutinu, inak si nevšimnete opakujúce sa chyby.

Druhá dekáda mesiaca vnesie emočnú slobodu. Užite si stretnutia s priateľmi a spoločenské aktivity. Vstup Slnka do Kozorožca podporí profesionálne aktivity. Nestrácajte zmysel pre kontrolu, inak vám autokratické správanie môže priniesť mocných nepriateľov.

Zatmenie slnka oživí mnohé úvahy, človek viac premýšľa o tom, či skutočne robí to, čo ho baví, a zvažuje doplnenie vzdelania, celkovo má pozitívnejšie a aktívnejšie názory na svoje postavenie.Jupiter chce, aby ste urobili viac, než si myslíte, že dokážete.

Vstup Merkúra do Kozorožca 29. 12. prináša konštruktívnu komunikáciu, praktickosť, disciplínu, realizmus. Môže naznačovať istú rigiditu názorov (je ťažké zmeniť názor) a tendenciu vypočítať prínos v každej situácii. Nepoužívajte informácie ako zbraň na získanie toho, čo chcete. Oslavy príchodu Nového roka by nemali byť bujaré. Alkohol mení telo a myseľ, bude mať väčší vplyv než obvykle. Domácim typom Neptún podporí fantáziu, vnesie do života pokoj a dobrý spánok.

WWW.VESTI.SK