Niektoré sú značne zmodernizované, ako bola napríklad Zloba s Angelinou Jolie alebo Alica v krajine zázrakov s Johnym Deppom. Iné sú doslovnými adaptáciami, spomeňme Popolušku s Cate Blanchett alebo Krásku a zviera s Emmou Watson. Idea divákov zaujala a z filmov sa stali trháky. Preto Disney naplánovalo ďalšie rozprávky ako Mulan, Leví kráľ a, samozrejme, Aladin.

Obvinený

Aladin prichádza do našich kín a môžete vziať jed, že to bude divoká jazda. Réžie sa totiž ujal exmanžel Madonny Guy Ritchie. A ten má naozaj pozoruhodný rukopis. Hneď prvý škandál spôsobil, keď namiesto toho, aby v orientálnom príbehu obsadil hercov tmavšej pleti, dostávali belosi tmavý mejkap. Hneď ho za to obvinili z rasovej nekorektnosti. Guy však rasista iste nie a nad podobnými obvineniami sa smeje spoločne s černošským hercom Willom Smithom, ktorý stvárnil džina privolaného zázračnou lampu. 

Hudba ako bonus

Aladin je divoká adrenalínová jazda v nádherných kulisách a so skvelými pesničkami. Hudbu zložil Alan Menken, ktorý originálnymi piesňami ozdobil aj Snehulienku s Juliou Roberts či už spomínanú krásku. Mimochodom, tam počas jednej piesne vidieť model orientálneho paláce, ktorý bol narážkou na animovaného Aladina z roku 1992 a predzvesťou nového spracovania.