Na vtedajšiu dobu to bol celkom škandál, ale na druhej strane spoločnosť má rada tých, ktorí z nej vytŕčajú a neboja sa pikantností. Životopisná dráma Colette: Príbeh vášne je príbeh ženy, ktorá sa nebála dávať otázky týkajúce sa spoločenských mravov, sexuality. Z pokojného dedinského prostredia Sidonia-Gabriella Colette vytrhne jej o pätnásť rokov starší manžel Willy. Collette tak skočila rovnými nohami medzi francúzsku smotánku, kde sa všetko točilo okolo opojných večierkov. Willy ju zoznamuje so svojím bohémskym životom, ktorý ju inšpiruje k napísaniu knihy.

Willy zoznamuje Colette so svojím
bohémskym životom, ktorý ju
inšpiruje k napísaniu knihy.
Willy zoznamuje Colette so svojím bohémskym životom, ktorý ju inšpiruje k napísaniu knihy.
Zdroj: Magic Box,

Mala odvahu

Willy svojej Colette dovolí publikovať, ale pod jeho menom. Román má obrovský úspech, vďaka čomu sa z Willyho stane slávny spisovateľ a z manželského páru sa stanú právoplatné celebrity. Lenže emancipovaná Colette sa neuspokojí s úspechom svojho muža, chce zažiť uznanie. Willy má milenky a jeho nevery sa kopia jedna za druhou, Colette sa sama pristihla pri tom, že čoraz viac pozerá po ženách ako po mužoch.

Obaja manželia chceli ženy, no rozdelilo ich niečo celkom iné
Zdroj: Magic Box

Takže ich manželstvo sa rúca. Lenže Willy sa svojho pokladu, talentovanej manželky, nemieni vzdať. Snímku režíroval uznávaný britský režisér Wash Westmoreland, ktorý sa podpísal aj pod film Stále som to ja. Do hlavnej úlohy obsadili Keiru Knightelyovú, ktorá bola dvakrát nominovaná na Oscara. Zahrala si v sérii Piráti z Karibiku, filmy Kód Enigmy, Pýcha a predsudok, Vojvodkyňa a na Zlatý Glóbus dvakrát nominovaný Dominic West zo seriálu Aféra, The Hour či film Tomb Raider.