Tvorba režiséra provokatéra Harmonyho Korina má prívlastok neobyčajná a diváci jeho filmy buď zbožňujú, alebo nenávidia. Spomeňme dnes už legendárne Kids, jeho scenáristickú prvotinu o promiskuitných tínedžeroch v New Yorku, ktorí si na žúroch odovzdávali vírus HIV. Film vzbudil veľký ohlas, ale tiež šok. A najnovší Beach Bum zrejme pôjde v rovnakých stopách. O to drzejších, že ide o komédiu.

„Zhúlený“ hrdina

Hlavnou postavou komédie je spisovateľ, ktorý nemá veľa kontaktu s realitou. Hlavu má totiž permanentne zamotanú drogovým raušom. Celé dni sa fláka po Miami – na pláži sa kamoší s  bezdomovcami, s hudbou na plný plyn sa preváža v zelenom kabriolete, po nociach si užíva na luxusných večierkoch. Je totiž nechutne bohatý a nič preňho nie je problém, hlavne keď má poruke niečo omamného. A to má vždy. Preto ho netrápi ani to, že ho žena podvádza so Snoop Doggom.

Na nakrúcaní bolo veselo…… aj vďaka marihuane, ktorú Snoop Dogg hercom servíroval.
Na nakrúcaní bolo veselo…… aj vďaka marihuane, ktorú Snoop Dogg hercom servíroval.
Zdroj: Profimedia

Marihuanová žúrka

Apropo, raper Snoop Dogg nie je jediná hviezda, ktorá sa na plátne vyskytne. Ďalšími sú Zac Efron, Isla Fisher a, samozrejme, oscarový Matthew McConaughey v hlavnej úlohe. Ten mimochodom prijal rolu po tom, čo ju odmietol Gary Oldman. Neoľutoval, nakrúcanie vraj bola jedna veľká žúrka. Najmä keď mu Snoop Dogg vymenil filmovú rekvizitu za vlastnú obľúbenú odrodu marihuany. Mimochodom, niektoré kiná v Los Angeles vraj povolili, aby medzi divákmi počas premietania kolovali jointy. Nečudo, že komédia má taký úspech.