Nad Oravskou priehradou sa týči najväčšia socha Ježiša Krista v strednej Európe. Ide o tridsať metrov vysokú kópiu figúry Krista z  Ria de Janeiro a  podľa všetkého je treťou najmohutnejšou svojho druhu na svete. Po Brazílčanoch si na ňu trúfli rovnako zbožní Portugalci, ktorí o sedem metrov nižšiu skulptúru zdvihli nad svoje hlavné mesto, Lisabon.

Popri nich sa na podobný skutok odhodlali už len nad dedinou Klin. Spasiteľ, ktorého presne pred pätnástimi rokmi začali stavať na sedemsto metrov vysokom kopci Grapa, váži dvadsať tri ton.

Dovidíte do Zakopaného

Oravský Kristus meria bezmála desať metrov a ruky rozťahuje do šírky sedem metrov. Spod jeho nôh je krásny výhľad nielen na Klin, ale aj na  Námestovo, Vavrečku, Suchú Horu či na Roháče. Pri dobrom počasí dovidieť až do poľského Zakopaného.

Nemieria sem už len veriaci, ale aj turisti.
Zdroj: JÁN DZÚR

Grapa už ale nie je len útočiskom veriacich, v poslednom čase sa stala tiež vyhľadávanou cestovateľskou atrakciou. Je tu množstvo kvetov, kríkov, stromov, hojdačka pre deti, lavičky. Na nich si podľa miestnych neposedeli iba Slováci, ale aj návštevníci z Ameriky, či Ázie.