Aj režisér filmu vraj o Ibize spočiatku vedel len tento fakt. „Asi pred desiatimi rokmi mi kamarát  ponúkol stráviť tam leto. O ostrove som vedel len to, že sa tam stále oslavuje...  Išli sme na najhoršie miesto, ktorému sa hovorí „smädná ulica“! Našťastie som potom spoznal aj ďalšie tváre ostrova. Po čase som sa na Ibizu vrátil, s každou návštevou ju spoznávam lepšie a mám ju radšej a radšej,“ opisuje, ako sa dozvedel, že Ibiza patrila medzi legendárne miesta hippie kultúry alebo že sú tam magické sily. A hlavne že nie je len o večierkoch, hoci tie sú vyhlásené, ale sú tam i nádherné prístavy, pokojné dedinky a klasické pláže bez betónu.

„Chcel som naozaj prejaviť úctu ostrovu a ukázať ho taký, aký je. Existuje mnoho filmov a seriálov o tomto ostrove, ale pravda je, že v 90 percentách prípadov nakrúcanie prebieha v Barcelone alebo na Malorke. My sme všetko točili na Ibize,“ vraví nadšene.

Príde aj Guetta

Devízou filmu sú aj herci. Christian Clavier je jeden z najpopulárnejších francúzskych komikov. Filmovaním na Ibize bol nadšený. Ostrov dovtedy nepoznal, stotožnil sa však s názorom svojho filmového syna, ktorý ho nazval Hollywoodom nočných klubov. A keď sme už pri tých nočných kluboch, pôvodne sa v úlohe dídžeja mal objaviť David Guetta.  Bohužiaľ, nepodarilo sa mu nájsť termín, v komédii si však zahrala aspoň jeho žena.