Akadémia s rybím chvostom

Plávať vlnami ako morská panna... Možné len v rozprávkach? Kdeže! Kto sa nebojí vody v ušiach a trochu morbídneho pocitu plávať so zviazanými nohami, môže sa stať pravou morskou nymfou. Netreba ani príliš ďaleko cestovať. Rodená Filipínčanka Normita Preglová si otvorila Akadémiu pre morské panny hneď na dvoch miestach: vo filipínskom Makati a v nemeckom Bavorsku. Normita si totiž Bavorsko zvolila za svoj druhý domov a klientela k nej chodí z celej Európy, hoci len do bazéna.

Chcete sa naučiť, ako kope chvostom delfín, chodiť na rukách po morskom dne alebo posielať vodné bozky? Navlečte si farebný rybí chvost sťaby pančuchu a za tridsať eur vás naučia, ako pravé „Arielky“ šnorchlujú. Za dvojnásobok sa už budete venovať vážnemu potápaniu. Vítané sú všetky vekové kategórie, nielen malé dievčatá, ktoré príliš holdujú disneyovkám. Dokonca sa môže stať, že sa v kurze zoznámite aj s „oplutveným“ mládencom.

Stačí, ak viete plávať, milo sa usmievať a oplývať eleganciou. Presne také by totiž podľa Normity mali morské panny byť. No akadémia neučí len kreácie s rybím chvostom. Morské panny chcú predsa žiť v čistých moriach, stávajú sa z nich teda veľvyslankyne ochrany morského sveta. Absolventky z Bavorska skončia asi v alpských jazerách. Tam má spev morských sirén aspoň dokonalú ozvenu.

Ak ničomu z uvedeného neveríte, presvedčte sa na www.philippinemermaidswimmingacademy.com alebo na  www.bayerischemeerjungfrauenschwimmschule.de.

Navlečte si farebný rybí chvost sťaby pančuchu a za tridsať eur vás naučia, ako pravé „Arielky“ šnorchlujú.
Navlečte si farebný rybí chvost sťaby pančuchu a za tridsať eur vás naučia, ako pravé „Arielky“ šnorchlujú.
Zdroj: archív

Podniky pre uletených

Víno z fľaštičky a nie z hocijakej. S cumlíkom. Len v „biberonoch“ (po francúzsky fľaška s cumlíkom) totiž servírujú víno v parížskej reštaurácii na Montmartri Le Refuge des Fondues. Biele alebo červené? Nech sa páči, ale musíte ho cuckať ako kojenec. Francúzske deťúrence poznajú chuť vína už od plienok a asi práve to inšpirovalo majiteľov podniku na bláznivý nápad. Zákazníci ho milujú, lebo z tejto fľašky sa tak rýchlo neopijete, a keď do vás v preplnenej reštaurácii drgnú, neoblejete seba ani suseda.

Zákazníci ho milujú, lebo z tejto fľašky sa tak rýchlo neopijete, a keď do vás v preplnenej reštaurácii drgnú, neoblejete seba ani suseda.
Zákazníci ho milujú, lebo z tejto fľašky sa tak rýchlo neopijete, a keď do vás v preplnenej reštaurácii drgnú, neoblejete seba ani suseda.
Zdroj: archív

K nápoju servírujú syrové alebo mäsové fondue. Menu stojí osemnásť eur a sľubuje veľa zábavy. Hostia totiž sedia len pri dvoch dlhých stoloch na laviciach a kto chce získať miesto pri stene, musí stôl preskočiť. Aj preto to nie je ideálne miesto na prvé rande.

Ruské rozprávky sme kedysi pozerali povinne, najmä Kráľovstvo krivých zrkadiel. Oľa so zrkadlovým obrazom Aľou sa silne podpísali pod naše detstvo. Kto by sa chcel do tých čias vrátiť, nech sa páči. V Moskve otvorili reštauráciu Twin Stars inšpirovanú známou rozprávkou, kde uvidíte celý personál dvojmo aj za triezva. Kompletne všetci zamestnanci od barmanov po šéfkuchára sú sprevádzaní identickým dvojčaťom a aby bol zmätok dokonalý, dvojčatá sú rovnako oblečené. Reštaurácia je otvorená nonstop a základ tvoria najmä hamburgery, to zaberá vždy. Zákazníkom vraj dvojité prenasledovanie neprekáža. Len prepitné si musia dvojičky rozdeliť.

Do tretice poriadna dávka ružovej. Chcete zabiť svoj vzťah? Vezmite milého do Barbie Café v tajwanskom Tchaj-peji. Nie je to prvá reštaurácia s tématikou blonďavej slečny, ale ako prvá má oficiálnu licenciu od Mattela. Kam sa pozriete, všade je ružová a všade oficiálne logo Barbie, dokonca aj na pene caffè latte. Samozrejme, je práškové a ružové. Obsluha je oblečená v baletných sukničkách s tiarami na hlavách, ale blond hrivu by ste ťažko hľadali. Na jedálnom lístku sídlia perly ako „lososový šalát pre krásu“ vedľa hovädzieho guláša. Celkovo malo toto miesto lahodiť skôr dospelým ako deťom, ale v krajinách Ázie sú dospelí ako veľké deti.

Kam sa pozriete, všade je ružová a všade oficiálne logo Barbie, dokonca aj na pene caffè latte.
Kam sa pozriete, všade je ružová a všade oficiálne logo Barbie, dokonca aj na pene caffè latte.
Zdroj: archív

Plánik bytu na chrbte


Chcete kúpiť dom či byt a už vás to hľadanie poriadne otravuje? Tak si skočte obzrieť čínsky biznis s nehnuteľnosťami. Tam sú takí zúfalí, že v snahe predať idú s kožou na trh, a to doslova. Presné plány bytov kreslia rovno na holé chrbty šarmantných dám. Číňania stavajú nové mestá rýchlosťou dvanásť až dvadsaťštyri nových miest za rok!

Mnohé tak zívajú prázdnotou a ak chcú realitné kancelárie zaujať, uchyľujú sa aj k rozdávaniu zlatých tehličiek. Ako inšpirácia to nie je zlé. Predstavte si, že plánik domčeka svojich snov by ste si obzerali na pekne vyšportovanom chrbte nejakého „realiťáka“, ktorý by v zuboch držal zlatú tehličku. To by boli nákupy!

Pôdorys bytu na chrbte čínskej slečny
Pôdorys bytu na chrbte čínskej slečny
Zdroj: archív

Foto: Archív

Kemping v lufte

Ak pevná pôda pod nohami nie je nič pre vás alebo ste dávno nestanovali zo strachu pred hlodavcami, usteľte si v stane visiacom zo stromu. Či ešte lepšie, zo skaly. Neďaleko nemeckého Pfrontenu visí „Záhrada lesných lán“, po ktorých sa dá nielen loziť, ale medzi nimi aj meditovať. Za dvestopäťdesiat eur na osobu vás naučia základné techniky lezenia a zlaňovania, aby ste sa vôbec do stanovej postele na strome dostali. Večeru a raňajky si už vychutnáte vo vzduchu, nádherné výhľady sú v cene.

Pre skúsenejších je v ponuke bivakovanie v skalnom previse, a toto už nie je nič pre amatérov, ktorí si potrebujú trikrát za noc odskočiť. Za nepohodlnú, zato nebezpečnú posteľ sto metrov nad zemou a nežnú blízkosť netopierov zaplatíte na osobu osemstodeväťdesiat eur. Spánok sa pravdepodobne nedostaví, ale nebudete predsa platiť za prespaté dobrodružstvo, však? Neváhajte a klikajte na www.waldseilgarten-hoellschlucht.de.