Ak sa na Liptove nepotrebujete predierať davmi turistov, vyberte sa na ľahkú poludňajšia prechádzka k málo známemu Poľovníkovmu vodopádu nad dedinou Bobrovec. Od záchytného parkoviska na začiatku doliny sa po asfaltke vyberiete na vŕšok, ktorý skrášľuje kaplnka, ktorú dal postaviť kňaz a politický väzeň Bohuš Pikala.

Kým na začiatku roka bola cesta k vodopádu bez snehu a dalo sa po nej ísť dokonca aj na bicykli, teraz si ju môžete vychutnať hoci na bežkách.  Odvšadiaľ sa vynárajú pekné pohľady na Liptov, samotný Poľovnícky vodopád objavíte pri loveckej chate. Voda zo Starého potoka sa tu valí z výšky dvanásť metrov.

Miesto pre uzimených

Po výlete sa odporúčame zohriať v kaviarni, ktorá v Bobrovci vyrástla v tradičnom vidieckom dome. Priestor pre milovníkov kávovej pohody, kultúry a miestneho folklóru, láka tiež na folkové koncerty. Domáci by radi privítali herca z Pelíškov, Jaroslava Duška, ktorý je veľký milovník Liptova a možno do Bobrovca zavíta v lete!

Kaviareň na Liptove poteší oko aj dušu.
Zdroj: JÁN DZÚR

Obľúbené sú tu tiež besedy so spisovateľmi, s  cestovateľmi i s filmármi, či debaty o ekologických rekonštrukciách starých domov.  Bývajú tu tiež umelecké workshopy, no najčastejšie sem uzimení turisti mieria kvôli káve a idylickému prostrediu s veľkou pecou na drevo...