V poslednej dobe aj s rozmachom sociálnych sietí sa navyše cenové hodnotenie tohto povolania značne rozšírilo a teší sa veľkej popularite z oboch strán – zákazníka aj samotného trénera. Ako sa by sa takýto pánsky tréner mal obliekať, aby v práci vyzeral štýlovo a zároveň aj športovo a profesionálne?

Ako na tvorbu outfitov?

Súčasťou pracovnej rutiny trénerov je samozrejme predovšetkým trénovanie. To pozostáva z toho, že ukazujú cviky, precvičujú a kontrolujú. Nemusia byť teda oblečení čisto v športovom oblečení, no mali by mať dosť pohodlné oblečenie, ktoré im umožní sa voľne hýbať. Ideálne je teda voliť pohodlné a štýlové oblečenie, najlepšie v ležérnom štýle. Základom by nepochybne mali byť pánske tenisky, ktoré sú pohodlné a môže ich používať počas dňa rovnako na tréning, ako aj pohyb po meste a zariaďovanie (nielen) pracovných záležitostí.

Pohodlné nohavice by tiež mali predstavovať základ pre dosiahnutie pohodlia a možnosť ukážky cvikov. Ideálne sú pre pánov tepláky, prípadne pohodlné joggers nohavice. Pre trénerov nie sú veľmi vhodné rifle alebo spoločenské nohavice. V lete je ideálne siahnuť po látkových kraťasoch, ktoré stačí doplniť o tričko, prípadne tielko. Tričká sú tiež nesmierne variabilným kúskom, či už vo forme minimalistickej klasiky v podobe jednofarebného trička alebo v rôznych kreatívnych podobách tričiek s potlačou.

Samozrejme je nevyhnutné zvoliť aj správny zvršok v podobe kvalitnej a štýlovej bundy. V tejto oblasti môžete siahnuť po rôznych možnostiach od rifľovej, cez koženú bundu až po bombery, či iné zvršky. Aké vzory a farby pánskych búnd budú tento rok v trende? Predovšetkým také ktoré sa dobre kombinujú a pre pánskych trénerov sú ideálne tie, ktoré sú v ležérnom štýle. K teplákom sa pokojne hodí kožená aj rifľová bunda, či rôzne iné varianty. Vyhnúť by sa mali sakám, či svetrom, ktoré sa do telocvične absolútne nehodia.

Tipy na outfity

V tejto časti článku sa pozrieme na niektoré tipy na konkrétne outfity, ktoré sú pre trénerov funkčné a rovnako aj štýlové čo sa týka estetickej stránky. Prvým tipom je klasika: jednofarebné tričko s peknými teplákmi s výraznými patentami a vreckami. Outfit stačí doplniť hodinkami, prehodiť si rifľovú bundu alebo kožák, pridať slnečné okuliare alebo šiltovku. Ako obuv odporúčame napríklad vysoké plátené tenisky, prípadne nízke výrazné tenisky v zaujímavom prevedení.

Druhým tipom na outfit je o niečo kreatívnejší outfit. Základom je výrazná mikina žltej, zelenej alebo oranžovej farby, ktorá je tento rok nesmierne trendy. Doplniť ju stačí čiernymi joggers nohavicami a výraznými teniskami. V rámci doplnkov stačí byť striedmejší a zvoliť napríklad čiernu ľadvinku a čierne výrazné slnečné okuliare. Vo všeobecnosti môžete outfity tvoriť prevažne z pohodlných nohavíc, ktoré potom môžete kombinovať do rôznych outfitov.

V lete môže byť príkladom outfitu kombinácia teplákových kraťasov v neutrálnej farbe s výrazným tričkom a neutrálnymi plátenými teniskami. Rovnako sa dá outfit obmeniť výberom výrazných tenisiek a neutrálneho trička. Pohrať sa treba aj s doplnkami a voliť rôzne farebné kombinácie, ktoré vás odlíšia. Veľmi trendy sú aj polokošele, ktoré najmä na vyšportovaných postavách vyzerajú nesmierne sexi.