Koniec nudy! Do Hotela Paradise totiž mieri tá najjagavejšia hviezda, ktorá tam plánuje rozprúdiť poriadnu zábavu. Martinka, známa ako Kleopatra z Turca, čaká na pozvánku do exotického raja, aby tam mohla s ostatnými súťažiacimi zabojovať o peniaze. „Zobrala by som si tam len najzákladnejšie veci na oblečenie, napríklad šaty a plavky. A určite šminky i fén, proste, čo človek potrebuje,“ vymenúva veci nutné na prežitie v luxusnom hoteli. V prípade odchodu sa plánuje divákom predstaviť v novom móde a stopercentne si vraj nakúpi novú kolekciu svojho obľúbeného fl itrovaného oblečenia. Lebo trblietky sú základ. „Aj sukňa a biele ponožky. V ponožkách chodím stále, aj do sandálov si ich obujem. Aby mali ľudia šou, však to je jedno,“ usmieva sa Martinka, za ktorou sme sa vybrali na sídlisko Podháj. Víta nás, ako inak, vo fl itrovaných šatách s výraznými linkami a modrými tieňmi na očiach. Otvára nám dvere do svojho príbytku, kde sa motajú aj jej tri deti a psy.

Sexi svalovci a žabie stehienka

Jojkársku šou sleduje pravidelne a celkom sa jej pozdáva. Najväčšmi jej do oka padli pekní, svalnatí chlapi. „Všetci sa mi páčia, a keď je dobrý charakter, všetko sa dá. Možno ešte aj svadba bude s niekým z nich. Uvidíme, čert nikdy nespí. Baby tiež sú tam dobré, štíhle. Keby ma zavolali, išla by som. Ale neviem, ako by to dopadlo, lebo tak ďaleko som ešte v živote nebola. No som za každú somarinu, určite by so mnou bola zábava a mali by väčšiu sledova nosť. Keď sa tam dostanem, rozbehnem to tam. A vždy poviem, čo si myslím,“ vysiela jasný odkaz tvorcom šou, kde by sa taká prostoreká „vymaľúvaná“ Maťa hodila ako soľ, aby sme sa pri obrazovkách konečne prebrali. Taktiku síce ešte premyslenú nemá, ale už teraz vie, čo by v Dominikánskej republike s chuťou skonzumovala. „Chcela by som okoštovať kraba, žabie stehienka či raka. Chobotnicu určite nie, raz mi stačilo, keď ju mama doma robila, ani slimáky nemusím,“ odhaľuje svoje gastronomické preferencie. Hoci fi nalisti majú k dispozícii otvorený bar a drinky od výmyslu sveta, Maťa má jasno i v alkohole. Nevypije nič okrem broskyňovej vodky. Dlhé tropické dni si mieni krátiť vo vode. „Bazén je môj život, s dcérou chodíme stále iba na plaváreň. Musím sa priznať, že plávať neviem, ale aspoň by som sa močila vo vode a trochu opaľovala.“

Frajer ju pustí

Zatiaľ čo debatujeme o živote v hoteli, Maťa si stíha prezliekať rôzne outfi ty. Predvádza sa nám vo svojich obľúbených kúskoch. Znepokojuje ju len snaha našej vizážistky urobiť jej pekný letný mejkap. Dramatických liniek a sýtomodrých očných tieňov sa totiž nechce vzdať, bez nich ani smeti vysypať nevychádza. Pôvodné líčenie si mieni podvečer opäť nahodiť, hotuje sa totiž na diskotéku, kde má kšeft. Ako atrakciu si ju volajú organizátori rôznych tancovačiek, kde televízna hviezda vystupuje v úlohe hosťa. Debatuje na pódiu a svojou prítomnosťou skrášľuje podujatie. Inak trávi dni doma. „Som nezamestnaná. Robotu si ani nehľadám, zarobím si na bokovkách pomimo. Som vyučená čašníčka, ale mám na krku tri deti, chcem ešte chvíľu takto vydržať.“ Čas si kráti aj prihlasovaním do všemožných televíznych šou. Mala ísť do relácie Prostřeno na Prime, no pre nedostatok fi nancií sa na nakrúcaní nakoniec nezúčastnila. Dostala sa aj do súťaže 5 proti 5, ale na poslednú chvíľu ochorel strýko, a tak sa jej nepodarilo zostaviť tím spoluhráčov. Chýbajúce peniaze by jej pomohla doplniť výhra v Hoteli Paradise. „Peniaze by som potrebovala najväčšmi, o to mi ide. No keď nie, tak nie. V živote som lietadlom nešla, dačo by som si užila. Letieť lietadlom je môj sen. Najviac by sa mi však páčili zážitky a noví ľudia.“ Do víru zábavy by sa Maťa vrhla rada. Problémy by s tým nemal ani jej partner. „On už o tom vie, povedal, že chce ísť so mnou, ale ja s ním určite nie, načo drevo do hory brať?“ zabáva sa od srdca.

Šanca je reálna

S informáciou o Matinej účasti v jojkárskej reality show prišiel v rámci recesie na 1. apríla portál mediál ne.sk. To, čo malo byť iba žartom, sa však možno zmení na realitu. Diskutujúci by sa Kleopatrinej prítomnosti potešili a ich nadšené reakcie zachytili aj tvorcovia programu. Podľa dôveryhodného zdroja zo zákulisia o účasti Martinky skutočne uvažujú, no PR manažérka televízie JOJ Petra Vohráliková je zatiaľ vo vyjadreniach opatrná: „Neprišiel nám žiadny divácky podnet na to, aby sme do Hotela Paradise pozvali Martinku z Turca, momentálne o tejto možnosti ani neuvažujeme. Nikdy však neviete, čo sa stane v raji,“ reaguje. Okrem krásnych modeliek a mladých fešákov je teda celkom možné, že na výslnie sa vráti aj Maťa. „Nech si len diváci žiadajú môj návrat na obrazovky, budú vidieť,“ zastrája sa žena, ktorá nenechala nič na náhodu a pre istotu už zabezpečila dohľad pre svoje deti. Podujme sa na to jej mama. „Nech ide, ja ju pustím, už sme sa o tom bavili. Ja jej deti postrážim. Hlavne, aby mi žiadnu hanbu neurobila. Nech je spoločenská, nech nevyrýva a nech si povie vždy, čo chce,“ pridala zopár rád mama. Maťa je pripravená na odlet. Na ťahu je televízia na čele s milovníkom recesie Františkom Borovským. Neveríme, že by si takú šancu nedala ujsť.