Martina Jendrušáková je najmedializovanejšou účastníčkou neúspešnej markizáckej šou Pláž 33, ktorá sa skončila takmer v mesačnom predstihu pre nízku sledovanosť. Dvadsaťdvaročnú krásku však vystrelila na výslnie priam raketovým tempom. Sympatická rodáčka z Veľkej Lomnice má nevýhodu – je skutočne taká výrazne atraktívna, že sa všetko točilo len okolo jej vzhľadu. Do úmoru sa opakoval fakt, že bola vo finále Miss Universe 2011, kde ašpirovala na titul kráľovnej krásy. „Počas súťaže som nemala prístup k tomu, čo sa dialo vonku, nevedela som, ako ma vykreslili. No bola som pripravená, že tam idem s touto nálepkou. Bola som na Miss a už to nezmením. Bolo jasné, že ma tak ľudia aj budú brať. Ako peknú babu, ktorá má automaticky prázdnu hlavu. Ešte k tomu blond,“ zabáva sa Maťa, ktorá z hry vypadla týždeň pred finále. V šou si začala so spoluhráčom Emom, ktorý celú súťaž vyhral, a nielen preto to vyzerá na veľkú lásku.

Ako to v správnej reality šou býva, aj tu boli kamery namontovaná všade, kde finalisti bývali. Martina už od začiatku odhodila zábrany, a preto sme ju mohli vidieť nielen celkom nahú, ale aj v posteli v situáciách, ktoré patria len dvom. „Bolo mi to jedno, bola som jediné dievča, ktoré sa sprchovalo nahé. Nie som hanblivý typ človeka. Kto sa doma sprchuje v plavkách? Veď to je smiešne a nie je to ani hygienické. Okrem toho nám v prvý deň povedali, aby sme neriešili kamery a správali sa tak, ako keby sme tam normálne žili. Tak presne som sa správala,“ vysvetľuje.

Martina Jendrušáková
Martina Jendrušáková
Zdroj: Laura Witteková

Foto: Laura Witteková

Vyzlečie sa?

Keďže sme už mali možnosť vidieť ju nahú, ďalším logickým krokom by boli odhalené fotografie pre pánsky časopis. Napokon, urobila to aj Lucia Frčková z Farmy, ktorá vraj pózovala za „závratný“ honorár vo výške dvesto eur. Martina však ešte pred pár mesiacmi vyhlasovala, že by podľa nej malo zostať nahé telo zahalené. „Je to kúsok každého z nás, ktorý by mal patriť len a len našej polovičke a nie celému Slovensku, nebodaj svetu,“ vyjadrovala sa rezolútne ešte pred súťažou Miss. No teraz svoj názor zmenila. „Ponuku z pánskeho časopisu som už raz mala a dosť som nad ňou uvažovala, no nakoniec som ju odmietla. Teraz by som sa najskôr musela poradiť s priateľom. Ale nemám s tým problém, nie som hanblivka, čo ste mohli aj vidieť. Asi by som o tom uvažovala,“ vysiela jednoznačný signál smerom k pikantným zámerom. Zostáva len tipnúť si, či jej to frajer Emo nezakáže a zo sumy 33 000 eur, ktorú vyhral, jej radšej časť dá, aby zapózovala iba jemu.

Nepríjemnosti v Istanbule

Jendrušáková sa však od modelingu, ktorému sa venovala napriek menšej výške, venovať nemieni. Po súťaži Miss totiž začala cestovať po svete a obiehať kastingy. Minulý rok strávila istý čas v tureckom Istanbule a na tri mesiace mala ísť aj do Číny. „Vbehla mi do toho súťaž, čomu som aj rada. Pláž 33 bola mojím vykúpením od Číny. Z Istanbulu som totiž mala zlé skúsenosti, no tam som sa mohla zbaliť z jedného dňa na druhý a odletieť domov. Teraz som sa bála, lebo by nebolo jednoduché dostať sa tak rýchlo z Číny. Okrem toho, tri mesiace bez rodiny sú pre mňa dosť, preto som hľadala na leto niečo iné.“ Behať z kastingu do kastingu v cudzom meste teda už nebude. „Vyskúšala som si to a život modelky nie je nič pre mňa, taký život mi absolútne nevyhovoval.“ Účasťou v Pláži si Jendrušáková okorenila svoj život až príliš. Kompetentným na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde študuje, praskli nervy a vylúčili ju zo štúdia ekonomiky a manažmentu. „Mám plnú hlavu školy, musím to vybaviť. Budem opakovať druhý ročník, lebo som nezvládla skúšky. Z prvého ročníka som prenášala matematiku, ktorú sa mi nepodarilo v termíne urobiť ani tento rok,“ sype si popol na hlavu.

Chce moderovať

Na staré kolená by chcela mať hotel v štýle Marilyn Monroe a Beatles, aj vinicu v Andalúzii. Či aspoň malú kaviarničku. „Určite by som chcela mať niečo svoje. No do hotelierstva sa pustím až o pár rokov, najskôr si musím dokončiť školu, ktorá je pre mňa veľmi dôležitá. A tiež by som si rada vyskúšala moderátorský post. Zatiaľ som síce veľa ponúk nedostala, ale verím, že sa ešte nejaké objavia. Vlastne som jednu moderátorskú dostala, ale nechcem ju ešte zakríknuť,“ ťuká na stôl Martina, ktorá sa na nový pracovný pohovor chystá s veľkými očakávaniami. Ešte pred začatím televíznej kariéry, o ktorej snívajú azda všetci účastníci reality šou, sa však chystá na dovolenku s Emom. Ten sa už vyjadril, že kopu peňazí bude radšej míňať so svojou láskou ako sám.