Retrográdna Venuša v Blížencoch od 13. 5. do 25. 6. dokáže naštrbiť najmä nestabilné vzťahy. Môže sa navyše objaviť bývalá láska a vy zrazu čelíte hlavolamu, či udržať súčasné spolužitie, alebo skúsite vstúpiť do tej istej rieky s bývalým. V oboch prípadoch je láska mätúca a srdce nestabilné.

Baran

Všeobecné aspekty: úspešná komunikácia, dobré strategické plány, intelekt, zvýšená charizma.
Láska a vzťahy: Partner urobí všetko, aby vás potešil, budete spolu tráviť veľa času. Aj priateľské vzťahy sa zmenia na romantické a existujúce vzťahy sa potvrdia.  Osobný magnetizmus nezadaných Baranov je mimoriadne silný a lásku nájdete vo svojom okolí.
Rodina: Manželské páry majú Venušu na svojej strane, čo dáva vzťahom pozitívny aspekt. V rodinnej atmosfére bude mier a pokoj. Zúčastníte sa viacerých akcií či  výletov, ktoré zvýšia vaše rodinné šťastie. Váš manželský život bude nesmierne príjemný a povzbudivý. 

Býk

Všeobecné aspekty: nezávislosť, konfrontácia, dôvera v blízkych, dôraz na kariéru.
Láska a vzťahy: V úvode mesiaca veľa času na lásku neostane. Neskôr bude láska veľmi romantická a príjemná. Práca vás neobmedzuje a môžete si užívať znovuzrodenú vášeň mája. Nezadaní majú mnohé príležitosti, ale je dôležité, aby slobodne vyjadrili svoje pocity a boli prirodzení.
Rodina: Rodinné záležitosti nie sú povzbudivé. Atmosféra v rodine je narušená konfrontáciami. Neprenášajte problémy života do manželskej spálne. Financie budú tiež zdrojom obáv. Na zvládanie rodinných problémov treba veľa času a energie.

Blíženci

Všeobecné aspekty: prosperita, tvorivosť, emočná harmónia, nezávislosť, diplomacia.
Láska a vzťahy: Máte silný osobný magnetizmus a moc tvarovať vzťahy, hoci partner má tendenciu zasahovať do vašich záležitostí, no sám nemá na vás dostatok času. Zachovajte si zmysel pre romantiku aj diplomaciu. Nezadaní majú príležitosti vychutnať si nehu a vášeň mája. 
Rodina: Medzi členmi rodiny prebiehajú zápasy a celá atmosféra je plná disharmónie a sporov. Každý dokazuje svoju pravdu, čím zhoršuje veci. Pomôže vám diplomacia a takt. Pokúste sa vniesť pocit šťastia priateľským riešením sporov.

Rak

Všeobecné aspekty: sebadôvera, harmónia, profesionálne a osobné ambície, optimizmus.
Láska a vzťahy: Hoci váš partner bude mať výkyvy nálady, Mars pomôže partnerskému šťastiu. Dobrá komunikácia formuje a stabilizuje vzťah. Niekedy budete vášniví, inokedy zas romantickí. Nezadaných potešia bohaté príležitosti zrodu perspektívnej lásky.
Rodina: Predpovede sú mimoriadne povzbudivé. Venuša pomôže rodine udržiavať srdečnosť a spolupatričnosť. Spoločné výlety a rodinné akcie podporia stabilitu rodiny a harmóniu v nej. Vyhnú sa vám i hádky, nič vám nebráni oddať sa láske a utužovať vzťahy.

Lev

Všeobecné aspekty: neutralita, intrigy, sociálna inteligencia, sila vôle, spolupráca.
Láska a vzťahy: Buďte trpezliví, atmosféra vo vzťahoch je plná romantiky a vášne až v druhej polovici mesiaca lásky. Nezadaní majú šťastie zoznámiť sa na internetových zoznamkách a sociálnych sieťach za predpokladu, že nebudú tlačiť na pílu. Nezabúdajte na svoje sľuby, viac pozornosti venujete práci, čo má nepriaznivý dosah na lásku..
Rodina: Prognóza pre rodinné šťastie nie je optimistická. Vzťahy medzi členmi rodiny budú presiaknuté intrigami. Aby ste ukončili konflikty, musíte byť veľmi diplomatickí. Spytujte si svedomie, v akej oblasti zanedbávate svojho partnera i rodinu.

Panna

Všeobecné aspekty: idealizmus, vyváženosť v ambíciách, protichodné požiadavky, nepraktickosť.
Láska a vzťahy: Dôležitá je ochota ku kompromisom a ústretovosť k partnerovi. Len tak dokážete čeliť protichodným požiadavkám. Nechajte všetko prejsť a nereagujte. Nezadaní majú veľa šancí na pekný vzťah. Lásku môžete nájsť pri plnení pracovných povinností či na pracovisku.
Rodina: Staršia generácia sa postaví proti mladšej a budú zbytočne zapojení do konfliktov a sporov. Nezhody zvýšia aj výdavky v rodine. Vynaložte úsilie na dosiahnutie harmónie v rodine. Silu retrográdnej Venuše pocítia najviac Panny.

Váhy

Všeobecné aspekty: pokojný rast, dosiahnutie cieľov, komunikácia, ukážková láska a silná vášeň.
Láska a vzťahy: Využite svoje prirodzené inštinkty, v láske tak nájdete súlad a odhodlanie, vášeň i romantiku. Odhodlané Váhy majú na výber – buď sa vo vzťahu posunú na ďalšiu úroveň, alebo zmenia partnerov. Nezadaní nájdu lásku v blízkej lokalite a s pomocou rodinných príslušníkov.
Rodina: Máj sľubuje šťastné časy v rodine. Môžete sa presťahovať do nového, väčšieho príbytku. Rodinné prostredie je celkom harmonické, financií tiež dostatok.  V máji precítite vďačnosť za svoju rodinu.

Škorpión

Všeobecné aspekty: emočná harmónia, spolupráca, zmierenie, záujem o ostatných
Láska a vzťahy: Máte veľké osobné kúzlo, vďaka čomu ľahko pritiahnete k sebe lásku. Neobíde vás ani romantika v práci a lásku na pracovisku nájdete medzi staršími ľuďmi. Nezadaní pocítia, čo je to láska na prvý pohľad. 
Rodina: Konflikty sa ukážu najmä so staršími členmi rodiny, tí si častejšie postavia hlavu a vytvoria toxické rodinné prostredie pretkané intrigami. Viac času strávite riešením nedorozumení. Diplomacia a trpezlivosť upokoja narušenú atmosféru.

Strelec

Všeobecné aspekty: zvládnutie rozporov, protichodné situácie, spomalenie, spolupráca a zmierenie.
Láska a vzťahy: Na obavy nie je dôvod a máj bude harmonicky formovať vaše vzťahy. Komunikácia a porozumenie hrajú prím. Nezadaní nájdu lásku vďaka svojej charizme. Romantické vzťahy vzniknú v súvislosti s prácou. Výlety do prírody tiež ponúkajú príležitosti na zoznámenie.
Rodina: Srdečné prostredie má pozitívny vplyv na rodinné záležitosti. Roztržky sú zažehnané. Manželský život je pretkaný romantikou a vášňou. Starší členovia rodiny ocenia vaše úsilie a nešetria pochvalou. Financie sú tiež uspokojivé.

Kozorožec

Všeobecné aspekty: spolupráca, kompromisy, oslavy, romantika
Lásky a vzťahy: V úvode mája nezávislosť zastrie lásku. Až v druhej polovici mesiaca sa zobudí cit a láska bude viac intímna. Spríjemnite si ju originalitou. V manželskom živote dôjde k zmenám. Existujúce vzťahy sa posilnia. Nezadaní majú dosť možností na nový vzťah, ak sa lepšie obzrú vo svojom okolí.
Rodina: Rodinné záležitosti nie sú veľmi povzbudivé. Naštrbia sa súrodenecké vzťahy. Mali by ste sa vyhnúť akýmkoľvek konfrontáciám. Podniknite zmierovacie kroky na udržanie rodinnej harmónie. Staršia generácia podľahne nervozite.

Vodnár

Všeobecné aspekty: dôraz na emócie a rodinu, spolupráca, schopnosť načúvať blízkym.
Láska a vzťahy: Partnerský život je harmonický, prevládne láskavé porozumenie.  Srdečnosť a dôvera vzrastá, nechýba romantika a vášeň. Nezadaní môžu nájsť novú lásku vďaka svojej zvýšenej charizme, ak sa nebudú zahrávať s dôverou a dodržia slovo.  
Rodina: Rodinné záležitosti sú viac búrlivé. Starší členovia rodiny inklinujú ku  konfliktom a intrigám, nedbajú na dobré rady. Vytvorenie pokojnej atmosféry je len vo vašich rukách. Vyhnite sa stresu a neprikladajte význam malým sporom.

Ryby

Všeobecné aspekty: nesúlad medzi myslením a hovorením, ovplyvniteľnosť, nižšia vitalita.
Láska a vzťahy: Finančný stres je príčinou vašej nižšej vitality v druhej polovici mesiaca. Venuša na vás nezabúda a pomôže vzťahovej harmónii. Nezadaní len ťažko nájdu novú lásku, ich osobný magnetizmus je slabý. Všetko sa zlepší až v závere mesiaca.
Rodina: Rodinná atmosféra je príjemná vďaka vášmu úsiliu o udržanie harmónie a pokoja. To ocenia najmä starší členovia rodiny, budú aj ochotne spolupracovať. Spoločné úsilie a súdržnosť zvýšia rodinne šťastie a pohodu.

Viac na www.vesti.sk