1. Prípitok na východ Slnka

Veštica Daniela Paculíková
Zdroj: Facebook

Prebuďte sa pred východom slnka a pripravte si čaj zo zázvoru, škorice alebo senovky gréckej. Potom choďte von, kde môžete vidieť východ slnka, a nalejte si pohár čaju pre slnko a pohár pre seba. Keď slnko vyjde nad obzor, podržte pohár k slnku a povedzte: „Slnko, vitaj. Pozdravujem ťa a pripíjam ti. Ďakujem, že si požehnalo svet svojou krásou a svetlom.“ Potom si dajte dúšok a vychutnajte si zvyšok čaju pri nasávaní kúzla najsilnejšieho východu slnka v roku. Nakoniec vylejte slnečný čaj na zem ako obetu vďaky.

2. Kúpeľ šťastia

Zapáľte oranžovú sviečku a urobte si teplý kúpeľ. Pridajte lyžicu javorového sirupu do vody pre sladkosť a nakrájaný pomaranč, mandarínku pre radosť. Vodu do kúpeľa 7-krát premiešajte v smere hodinových ručičiek. Postavte sa nad vodu a nasmerujte k nej dlane. Predstavte si jasné svetlo slnka, ktoré zostupuje cez temeno hlavy, vlieva sa do vášho srdca, steká po rukách a dlaňami vstupuje do vody. Povedzte: „Slnko, ctím ťa v tento tvoj najjasnejší deň. Ďakujem, že si túto vodu naplnilo vibráciami šťastia a radosti.“ Potom vojdite do vody a precíťte, ako sa vaše telo, emócie a aura namáčajú do sladkej a žiarivej energie a svetla.

3. Požehnajte topánky pre šťastie

Nohy nás presúvajú a neustále sa dotýkajú Zeme. Využite ich magickú schopnosť poháňať vás vpred k úspechu. Umiestnite všetky topánky von na zem, na jasné slnečné svetlo. Ozdobte ich sedmokráskami, do každej topánky dajte štipku škorice a povedzte: „Zem je posvätná a slnko tiež. Nech som požehnaná úspechom, šťastím a množstvom zábavy.“ Nechajte pôsobiť na svetle aspoň 30 minút. Tento zábavný rituál môžete robiť so svojimi deťmi alebo inými členmi rodiny.

4. Prineste si domov veľa kvetov

Prineste čistú, sviežu, vitalizujúcu energiu slnka do príbytku počas slnovratu. Solárne ladené kvety ako sedmokrásky, astry, rebríček a slnečnice dajte do každej miestnosti, aby ste vyčistili a požehnali priestor a naladili ho na liečivú, prosperujúcu a expanzívnu energiu slnečného svetla a letného slnovratu.

5. Pozdravte slnko

Nemôže byť lepší čas na pozdrav slnku, ako letný slnovrat. Vezmite si podložku na jogu von, postavte sa čelom k slnku a urobte niekoľko cvikov pozdravu slnku. Cíťte, že vdychujete životodarné slnečné lúče a pozývate jeho liečivú silu do každej bunky.

6. Upečte zázvorové či škoricové sušienky

Zázvorové a škoricové sušienky sú často spájané so zimným slnovratom, no sú dokonalými doplnkami aj k oslave letného slnovratu. Zázvor aj škorica sú slnečné rastliny. Ak primiešate cukor a pečiete s láskou, získate silné magické dobroty.

7. Požehnajte svoje šperky v slnečnom svetle

Umiestniť všetky krištáľové, strieborné a zlaté šperky do jasného svetla slnka letného slnovratu je silná vec. Vyčistí vaše kryštály, minerály a dodá im silu expanziou, pozitivitou, prosperitou a šťastím. Nechajte všetky šperky vykúpať sa na slnku letného slnovratu aspoň hodinu.

Viac sa dočítate na Daniela Paculíková, www.vesti.sk