Ide o jeden z najľahšie dostupných vrchov vo Vysokých Tatrách. Názov dostal podľa soli, ktorú sem kravám a ovciam pasúcim sa na okolí, vynášali pastieri. V roku 1942 tu vyrástol prvý lyžiarsky vlek vo Vysokých Tatrách a druhý na Slovensku.

Na ťažné lano sa vtedajší lyžiari pripútali konopným lankom s kovovou páčkou na konci na hrubý kožený opasok. Dávno predtým na južnom okraji kopca stáli drevené skokanské mostíky, na ktorých sa konali aj medzinárodné preteky.

Pešo na vrchol

Dnes výlet na Predné Solisko milujú skialpinisti, peší turisti aj lyžiari, ktorí sa pod jeho vrchol vyvezú 4-sedačkovou lanovkou  z údolnej stanice Štrbského Plesa. Za sedem minút sa dostanú do výšky 1 814 metrov nad morom, keď prekonajú výškový rozdiel  431 metrov, následne necelú hodinu kráčajú pešo na vrchol.

Predné Solisko.
Zdroj: JÁN DZÚR

Odmenou sú im neopakovateľné výhľady do Mlynickej aj Furkotskej doliny, ale aj pohľad na kultové slovenské kopce, Kriváň a Kráľovu hoľu. Jedlo a pitie si po zostupe môžete dopriať na chate terasy Chaty pod Soliskom, ale aj v Bivac Pizza.