Krásna Margot Robbie sa tu totiž prevtelila na poriadne uletenú komiksovú hrdinku. Veď sa aj pôvodne uvažovalo, že by Harley Quinn hrala Lady Gaga, ktorá sa však po úspechu snímky Zrodila sa hviezda prehrabuje v scenároch, takže nakoniec odmietla.

Deadpool v sukni

Celé sa to začalo, keď sme sa s Jokerom rozišli..., začína hlavná hrdinka rozprávať bláznivý príbeh. Psychadelická Harley Quinn, akési ženské alter ego Deadpoola, je čerstvo po rozchode so šialencom Jokerom a snaží sa nájsť svoje miesto vo svete a v temnom meste Gotham. Sama však nezostane. Spojí sa s ďalšími superhrdinkami, aby spoločne zachránili mladú dievčinu z rúk obávaného zločinca. Birds of Prey, po slovensky Vtáky noci, je názov pre ich superhrdinskú skupinu. Pretnú sa v nej cesty štyroch svojských žien.

So psychopatom v pätách

Krásky sa spoja, aby porazili lotra, ktorý si hovorí Black Mask. Mimochodom, tiež ho stvárňuje hviezda prvej veľkosti Ewan McGregor. S dámami sa rozhodne nebabre. Aby sa ich zbavil, najme si sociopatického sériového vraha.

Mimochodom, šialený komiksovo-filmový počin má na svedomí žena, režisérka Cathy Yan. Zatiaľ nakrútila iba jeden celovečerný film Dead Pigs, za ktorý si však odniesla cenu z FF Sundance.  Autorkou scenára je tiež žena Christina Hodson, ktorá už má za sebou komiksovku Bumblebee.