Koniec neporiadku, upratujte! 

Nielen na viditeľných plochách ale aj v skriniach, skrinkách, poličkách, pivnici, skrátka všade. Iba tak môže podľa feng šuej prúdiť dobrá energia v priestore. Zlá organizácia a neporiadok sú pôvodcom zlej energie a stresu. Možno aj vy často vyslovujete slová:  „Kde mám...“ Ak máte pritom časový stres, pohodový domov nemáte. Pravidlo organizovanosti teda udržujte stále živé.

Posteľ nepatrí k oknu

Hlava by nemala byť umiestnená pod oknom. Potrebujete totiž oporu a kotvenie, čo vám dodá stena alebo drevené čelo postele. Ak dodržíte toto pravidlo, mali by ste lepšie spať, navyše vás ráno nebude budiť slnko. 

Oddeľte prácu od bývania

Korona nás mnohých prinútila pracovať z domu, a tak sme si mnohí urobili pracovňu aj v spálni alebo obývačke. Chyba! Zóny na prácu a oddych by mali byť oddelené. Je síce lákavé vziať ráno počítač na kolená a pracovať v pyžame z postele, ale pre psychickú kondíciu je to zlá voľba. Zhoršený spánok, komfort bývania aj viac sporov v rodine sľubuje feng šuej, ak porušíte zásadu striktného oddelenia. Dodržte ho aspoň závesom, ak sa nedá dvermi.

Zoznámte sa so svetovými stranami

Feng šuej si zakladá na zariaďovaní priestoru v zmysle svetových strán. Preto sa nehanbite v novom priestore zistiť jeho orientáciu. To bude vhodné nielen kvôli prúdeniu energie, ale aj pre pestovanie rastlín, nastavenie tienenia či klimatizácie.  Feng šuej je staré učenie, ale podporuje aj moderný život.

Moc farieb

Farby vplývajú na našu psychiku a preto je vhodné naučiť sa, ako ich zakomponovaťj do bytu. Inak sa napríklad v červenej kuchyni budete hádať viac ako zvyčajne a v bielej spálni budete vnímať pokles sexuálnej túžby. Farby majú omnoho zásadnejšie ako len estetické slovo. Je dobré ho rešpektovať.